V sredo so bile odigrane še zadnje tekme 3. kroga kvalifikacij. Zagrebški Dinamo, ki je po zaslugi Maribora postal nosilec v play offu, je zanesljivo v Moldaviji odpravil Sherifa. Slovenski branilec Miral Samardžoć je imel veliko dela z napadalci Dinama. Prav tako je PSV Eindhoven brez večjih težav belgijski Zulte Waregem. Tim Matavž je uspešno realiziral enajstmetrovko. Poljski prvak Legija iz Varšave je doma remizirala brez zadetkov in se podobno kot Maribor uvrstil dalje zaradi zadetka v gosteh. Marko Šuler ni igeal zaradi poškodbe. Vsi zmagovalci, tudi Maribor so samo še korak oddaljeni od raja – uvrstitve v Ligo prvakov. Poraženci pa nadaljujejo boje v zadnjem krogu kvalifikacij za uvrstitev v Ligo Evrope.

SHERIF 0:3 DINAMO ZAGREB
Strelci: Fernandez 10., Soudani 27., Čop 61.
Naprej Dinamo Zagreb s 4:0.
Miral Samardžić je za Šerif odigral vso tekmo.

Če je bilo v Zagrebu še neodločeno, je Dinamo na povratni tekmi nadigral Sherifa in mu nasul tri zadetke. Prvi so na tekmi zapretili domači, vendar se je izkazal vratar Dinama Zelenika. Po sedmih minutah pa so Zagrebčani razrešili vprašanje o napredovanju. Fernandes je vzel žogo in s strelom iz razdalje premagal domačega vratarja Tomića. Po tem zadetku so na zelenici prevladovali gostje. V 26. minuti je Čop prebil levi bok, podal žogo do Husejinovića, ta pa je podaljšal do Soudanija, ki je povišal vodstvo. Tretji zadetek je padel v 2. polčasu, ko je Čop izkoristil dolgo podajo domačega vratarja in zadel za visoko zmago Dinama iz Zagreba. Celotno srečanje je v obrambi Sherifa odigral Miral Samardžič.

LEGIA VARŠAVA 0:0 MOLDE
Naprej Legia z 1:1.
Marko Šuler ni igral zaradi poškodbe.

Legija je na Norveškem iztržila ugoden rezultat, tekma se je končala z 1:1. V 1. polčasu je Legija z agresivno igro peprečila, da bi Norvežani razvili igro, nekaj težav so imeli s hitrim Nigerijcem Chimi Chukwo. Drugače pa malo priložnosti za obe ekipi. V 2. polčasu so gostje igrali bolj napadalno. Najlepšo priložnost za Molde je zapravil omenjeni Nigerijec, vendar se je izkazal vratar domačih Kuciak. Obe ekipi sta imeli nekaj prložnosti za zadetek, toda streli so bili nenatančni. V 79. minuti je Molde ostal z desetimi igralci, izključen je bil Ekpo. Norvežani so se do konca tekme trudili, da bi zadeli, kajti le zadetek jim omogoča napredovanje, vendar je obramba Legije odbila vse njihove napade in se s doseženim zadetkom s prve tekme veselili napredovanja v play off..

ZULTE WAREGEM 0:3 PSV EINDHOVEN
Strelci: Matavž 56. (11m), Bakkali 73., Maher 90.
Tim Matavž je odigral celo tekmo.
Naprej PSV Eindhoven s 5:0.

Phillip Cocu je na povratnem srečanju v dvoboj poslal isto enajsterico kot pred tednom dni, ko je PSV iz Eindhovna zmagal z dvema zadetkoma. V 1. polčasu je PSV nadzoroval dogajanje na zelenici. Vseeno pa je prva priložnost pripadala Belgijcem, ko je bil nevaren Leye. Nizozemci so si priigrali nekaj priložnosti za zadetek. Vratar Bossut se je odlično izkazal ob strelu Tima Matavža. Če se je 1. polčas končal brez zadetkov, so gledalci v 2. polčasu videli 3 zadetke v domačih vratih. Najprej je sodnik dosodil najstrožjo kazen za PSV, saj je eden od domačih branilcev igral z roko v kazenskem prostoru. Zanesljivi izvajalec enajstmetrovke je bil Tim Matavž. Petnajst minut kasneje je vodstvo gostov povišal 17-letni Zakaria Bakkali. Končni rezultat 3:0 pa je v zadnji minuti rednega dela postavil Adam Maher.