Slovenski reprezentant Petar Stojanović se je z Dinamom petič v karieri veselil osvojitve naslova hrvaškega prvaka. Zagrebčani so 22. naslov potrdili z visoko zmago na gostovanju proti Rijeki.

Dinamovci so sicer že na samem začetku obračuna doživeli hladen tuš, saj je samo dvajset sekund za zadetek potreboval nekdanji član Olimpije Luka Menalo. Gostje iz hrvaške prestolnice so se v igro vrnili v zaključku prvega dela, ko je Nino Galović zatresel lastno mrežo, v drugem delu pa so modri stopili na plin in dodobra napolnili mrežo domačinov. Že v tretji minuti nadaljevanja je za vodstvo poskrbel Josip Mišić, le minuto kasneje pa je Luka Capan zabil še drugi avtogol na srečanju. Petar Stojanović je srečanje začel v prvi postavi in je na terenu preživel 72. minut, osem minut pred odhodom iz igrišča pa se je izkazal z lepo asistenco pri zadetku za 1:4, ko je z ostro podajo pred domačimi vrati našel Mislava Oršića, kateremu ni bilo težko z bližine zatresti mreže. Slab večer Rečanov je z neverjetnim tretjim avtogolom dve minuti pred koncem zaključil Andrija Vukčević.

Zagrebčani so 22. osvojili naslov hrvaškega prvaka, novo priložnost za lovoriko pa bodo imeli že 19. maja, ko bodo v finalu pokalnega tekmovanja igrali proti Istri 1961.