Slovenski trenerji, ki delajo v tujini, so imeli v minulem tednu za sabo kar nekaj zahtevnih preizkušenj. V ospredju je bil predvsem Matjaž Kek, ki je v četrtkovem večeru Rijeku popeljal do remija z aktualnim zmagovalcem Evropske lige. Na Kantridi je vse do sodniškega dodatka kazalo, da bodo tri točke ostale doma, a je v uvodni minuti sodniškega dodatka zadetka Kramarića in Kvrzića izničil rezervist Mbia. Manj kot 72 ur po težkem spopadu s Španci, je moštvo s Kvarnerja čakala nova zahtevna preizkušnja, saj je bil na sporedu jadranski derbi. 135. izvedba le-tega ni ponudila lepe igre, saj se je v Dugopolju, zelenica na Poljudu namreč doživlja prenovo, igral trd nogomet. Rečani so bili ob koncu tekme oropani za zmago, saj so sodniki razveljavili regularen zadetek, bolj kot točko pa si bo Kek zagotovo zapomnil splitske navijače, ki so na stadionu Hrvatski vitezovi pustili pravo opustošenje.

Z Bistro pridno točke zbira tudi Iztok Kapušin, saj je njegovo moštvo neporaženo že peto tekmo zapored. Bistrani so tokrat doma gostili Imotski, obračun pa se je končal brez zmagovalca. A obračun na zelenici v Donji Bistri se ni začel po željah domačih, saj je domači čuvaj mreže Čondrić že v četrti minuti storil prekršek za najstrožjo kazen, katere zanesljivi izvajalec je bil Mrkonjić. Bistrani so v nadaljevanju srečanja napadali, a do izenačenja prišli šele tri minute pred koncem rednega dela tekme, ko je za točko zadel Paponja. Bistra je po devetem krogu z desetimi točkami na sedmem mestu lestvice.

Sobota je bila vesela za Slavišo Stojanovića, saj se je nekdanji reprezentančni selektor veselil prve ligaške zmage na klopi Liersa. Ta je pred domačimi gledalci v obračunu dna lestvice s 3:1 ugnal Zulte Waregem, ki je sicer povedel, a so rumeno-črni izenačili še pred odhodom na odmor, z zadetkoma v drugem polčasu pa potrdili drugo zmago sezone, s katero so po desetem krogu le pobegnili zadnjemu mestu, ki ga sedaj zaseda prav Zulte. Za razliko od Stojanovića, ki je zmago bučno proslavil, na to še čaka Darko Milanič, ki je Leeds United ta teden vodil dvakrat. Izolan je bele pred domačimi gledalci popeljal do dveh remijev. Med tednom se je dvoboj z Readingom končal brez zadetkov, v obračunu s Sheffield Wednesdayjem pa so domači prišli še do drugega zaporednega remija, varovanci nekdanjega trenerja Maribora in Sturma pa so zadeli prvič po njegovem prihodu v Anglijo, v 79. minuti je za končnih 1:1 zadel Giuseppe Bellusci.

Nekoliko slabše gre v zadnjih dnevih obema Slovencema na Daljnem vzhodu. Marijan Pušnik je po zmagi v minulem krogu, ko so njegovi varovanci slavili na gostovanju pri Toyami, tokrat še štirinajstič v letošnji sezoni ostal brez točk. Moštvo iz Fukuoke je gostovalo pri Chibi in doživelo visok, predvsem pa boleč poraz v boju za mesta, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za popolnitev prve lige. Za ekipo koroškega strokovnjaka je bilo usodnih šest minut med 60. in 65. minuto, ko so padli vsi trije zadetki. Tomaž Kavčič, ki je minuli teden klonil prvič po devetih tekmah brez poraza, je tokrat s Qingdaom doma gostil Yanbian in v izdihljajih srečanja iztržil stežka iztržil le točko. Na srečo remi štiri kroge pred koncem tekmovanja ni bil usoden, saj je včeraj remiziral tudi drugouvrščeni Shijiazhuang, razlika tako ostaja tri točke.

Točke, šele druge v letošnji sezoni, so se veselili tudi Sakovci. Celovčani so na domačem igrišču gostili drugo ekipo graškega Sturma, ki se bori za najvišja mesta in po dobri predstavi iztržili točko. Štajerci so povedli že v drugi minuti, a je SAK nato pritisnil in si priigral malo morje priložnosti, a do izenačenja prišel šele v drugem polčasu, ko je izid poravnal Janežič, v 70. minuti pa je SAK v vodstvo povedel Dlopst. Žagar Knez, nekdanji član Celja, je v zaključku stresel okvir vrat, Sturm pa je do izenačenja in točke prišel šele v 95. minuti, po neumnosti domačega Lersterja, in Sakovce na ta način kaznoval za zapravljene priložnosti. Razlogov za zadovoljstvo tokrat nima niti Robert Pevnik, ki je po dveh zaporednih zmagah z Legionovio tokrat klonil na domačem igrišču. Za zmago Rozwój Katowic je v 75. minuti zadel Zak.