Nogometaši Empolija so včeraj poskrbeli za eno večjih presenečenj na evropskih zelenicah. Novinci med italijansko Serie A so že v 2. krogu vpisali svojo prvo zmago med italijansko elito, slednja pa bo odmevala še nekaj časa. Sredi Torina je namreč padel sloviti Juventus, ki ima po uvodnih dveh krogih zgolj eno samo točko na svojem kontu. Edini zadetek na srečanju je v 21. minuti dosegel napadalec gostov Leonardo Mancuso, kar je bilo dovolj za minimalno zmago Empolija (0:1).

Zelo vidno vlogo sta pri Empoliju odigrala tudi dva slovenska nogometaša, ki se bosta že v ponedeljek pridružila treningom Matjaža Keka za prihajajočo reprezentančno akcijo. Petar Stojanović je na poziciji desnega bočnega branilca odigral celotno srečanje, Leo Štulac pa je v igro vstopil v 70. minuti in se prav tako izkazal z borbeno igro na sredini igrišča.

Empoli je po porazu v uvodnem krogu proti Laziu tokrat prišel do prvih točk v novi sezoni, po končanem reprezentančnem premoru pa čaka varovance Aurelia Andreazzolija precej lažji razpored tekmecev.

Naloži več novic od Urban Podvratnik

Zadetek in asistenca Prelca premalo za točke

BW Linz je včeraj v avstrijski Bundesligi gostil Tirol. Tekma se je končala z rezultatom 3…