Nogometaši Middlesbrougha so danes v sklopu 14. kroga angleškega Championshipa gostovali v Walesu pri Cardiffu. Obračun nekdanjih premierligašev je prav po zaslugi slovenskega reprezentančnega napadalca Andraža Šporarja pripadel gostom. Middlesbrough je tekmo dobil z rezultatom 0:2, pri obeh zadetkih pa je ključno vlogo odigral nekdanji član Olimpije, Basla, Arminie Bielefeld, Slovana iz Bratislave, Sportinga in Brage.

V 35. minuti prvega polčasa je Šporar uspešno realiziral enajstmetrovko v prid svojega moštva in tako prišel do tretjega zadetka v Championshipu in drugega na zadnjih dveh tekmah. Med strelce se je namreč vpisal že pred tremi dnevi na tekmi proti Barnsleyu. Sedemindvajsetletni napadalec je svojo odlično predstavo kronal še z asistenco v 74. minuti, ko je lepo zaposlil soigralca Martina Payera, ki je povišal na 0:2 in hkrati postavil končni izid srečanja.

Middlesbrough je z zmago skočil na 7. mesto, kar pomeni, da je vse bližje mestom, ki ob koncu sezone vodijo v končnico za uvrstitev v elitno Premier ligo.

Naloži več novic od Urban Podvratnik

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…