Športna javnost na Slovaškem je bila danes osredotočena na finale pokala med Slovanom iz Bratislave in Ružomberkom. Nogometaši iz prestolnice Slovaške so upravičili vlogo favorita in finalno tekmo dobili z minimalnim rezultatom 1:0. Tekma je bila za nogometaše Slovana težja kot se je sprva zdelo, edini zadetek na srečanju pa je v 48. minuti iz enajstmetrovke dosegel nekdanji napadalec Domžal, Alen Ožbolt. Strelec edinega zadetka je na igrišču prebil 74 minut igre, medtem ko sta Žan Medved in Kenan Bajrić odigrala celotno finalno srečanje.

Nogometaši Slovana so osvojili dvojno krono, saj so pred tedni slavili naslov državnih prvakov, danes pa bo na ulicah Bratislave zagotovo spet veselo, ko se bo prosvlavljala še pokalna lovorika. Kljub temu se sezona za Slovan še ni zaključila, saj jih v soboto čaka še zadnji krog slovaškega državnega prvenstva, ko bodo v roke tudi dejansko dobili prvenstveno lovoriko. To bo za nogometaše iz prestolnice posebna tekma, saj pri njih gostuje Spartak iz Trnave, ki velja za večnega rivala Slovana in od njih se pričakuje, da bodo pred tekmo svojim večnim tekmecem postavili špalir.