Mladinska ekipa Milana je šele v podaljških strla odpor vrstnikov belgijskega Anderlechta in osvojila že 66. izvedbo prestižnega turnirja Viareggio. Veliki junak finalne tekme na turnirju Viareggio, ki že vrsto let velja kot enega najboljših na svetu za vse mlade nogometaše, je bil napadalec rdeče-črnih Petagna .

AC Milan, ki je v polfinalu tudi po zaslugi Benedičiča in Barišiča izločil Fiorentino, se je za končno zmago pomeril z belgijskim Anderlechtom, ki je bil v drugem polfinalnem obračunu po streljanju enajstmetrovk boljši od Palerma. Rossoneri so goste iz Belgije strli šele z dvema zadetkoma v podaljških in slavili z 3:1.Prvi polčas je minil brez zadetkov. V nadaljevanju pa so prvi povedli mladi Belgijci, ki so izkoristili napako domače obrambe. Vodstvo Anderlechta ni trajalo dolgo, saj so po osmih minutah po zaslugi mladega napadalca Petagne izenačili. V 75. minuti pa je Žan Benedičič moral predčasno pod prho, saj je prejel drugi rumeni karton, medtem ko Maks Barišič na rezervni klopi ni dobil priložnosti za igro. Ker pa se je redni del končal brez zmagovalca, so sledili podaljški, kjer so črno-beli zadeli dvakrat in kljub dvema igralcema manj zasluženo osvojili prestižni turnir. Naslov najboljšega strelca je s šestimi zadetki osvojil Alberto Cerri, član Parme. Pri zmagovalcih pa je bil s tremi zadetki najboljši naš Žan Benedičič.

Za AC Milan je bila to že deveta zmaga v Viareggiu. Pred časom je v Viareggiu sicer nastopil tudi ljubljanski Interblock, lani pa je sodeloval tudi Maribor.

AC MILAN 3:1 ANDERLECHT
Strelci: Petagna, Fabbro, Mastalli; Leya