Slovenska samuraja na Japonskem sta imela včeraj znova odličen dan, saj sta se v pokalnem tekmovanju oba vpisala med strelce, Ljubijankić je v polno meril kar dvakrat.

Nekdanji član Slovana, Domžal in belgijskega Genta je dvakrat zatresel mrežo vodilnega drugoligaša Shonana, ki je v 27 tekmah drugoligaškega tekmovanja le štirikrat oddal točke. Shonan je z zadetkom Misaa povedel v 56. minuti, Ljubijankić pa je z dvema udarcema preobrnil potek srečanja v zadnjih desetih minutah tekme, potem ko je v 80. minuti najprej poravnal izid, šest minut zatem pa poskrbel za veselje domačih. Z enakim izidom so Sapporo premagali tudi nogometaši Shimizu S-Pulsa. Tudi Novaković in soigralci so se sprva znašli v zaostanku, a je Shimizu z zadetkom Omaeja izid izenačil še pred odhodom na odmor, Milivoje Novaković pa je v zadnji minuti rednega dela srečanja zadel za 2:1 in poskrbel za zmago domačih.