V tem tednu so se izkazali slovenski nogometaši na pripravah na spomladanske dele prvenstev. Na pripravljalnih tekmah so se med strelce vpisali Elvis Bratanović, Zlatko Dedić in Nejc Pečnik.

Na Apeninskem polotoku sta v 21. krogu Serie A od Slovencev zaigrala le Samir Handanoviću in Boštjan Cesar, peterica pa jih je sedela na rezervni klopi. Čeprav je kazalo na presenetljivo zmago Chieva v Napoliju, vendar je v 88. minuti točko Napolija priigral Raúl Albiol. Kapetan reprezentance pa je ob remiju dobil rumeni karton, že 11. v sezoni, s čimer vodi na lestvici Serie A. Fiorentina v Firencah gostila Genoo. Gledalci so na razburljivi tekmi videli kar šest zadetkov, na koncu pa sta se morali obe ekipi zadovoljiti s točko. pri domačih se je s tremi zadetki izkazal domači napadalec Alberto Aquilani. Josip Iličić pa je po izjemni predstavi na pokalni tekmi tokrat počival. AC Milan se je moral za zmago na gostovanju kar pošteno potruditi, saj so domačini z zadetkom Marca Saua vodili vse do zadnjih petih minut srečanja. Šele v 87. minuti je izenačil Marco Balotelli, le dve minuti kasneje pa je za popoln preobrat poskrbel rezervist Giampaolo Pazzini. Manj zadovoljni so bili lahko pri drugem milanskem prvoligašu, saj je Inter doma gostil zadnjeuvrščeno Catanio in ostal brez dveh točk. Rene Krhin z Bologno se s težkega gostovanja pri Sampdorii domov vrača s točko. Praznih rok je v Livornu ostal Jasmin Kurtić s Sassuolom, saj so bili domačini boljši s 3:1. V Serie B je vodilni Palermo doma remiziral z Modeno. V obrambi Sicilijancev je celotno tekmo odigral Siniša Andjelković, medtem ko sta Armin Bačinović in Andraž Struna na izhodnih vratih Kluba. Nekdanji član Maribora Luka Kranjc pa je s Ceseno veselil zmage nad Varesejem.

Na Portugalskem so bile odigrane tekme četrtfinala pokalnega tekmovanja. Vodilna Benfica je doma gostila Gil Vicente in ga premagal z 1:0. Jan Oblak, ki je med tem postal prvi vratar, bi lahko že minuli konec tedna postavil nov rekord – preseči dosežek Belgijca Michela Preud’hommeja, ki v sezoni 1996/97 v vratih Benfice gola ni prejel 595 minut, a je v ligaškem pokalu proti skromnemu Gil Vicenteju branil tretji vratar Paulo Lopes, mladi Škofjeločan pa je sedel na tribuni. V Španiji je presenetljivo Villarreal izgubil pri Valladolidu, Bojan Jolić je obsedel na klopi in zaman čakal na priložnost. V Angliji pa so bile na sporedu pokalne tekme, ki so minile brez slovenske udeležbe. Vsi trije prvoligaši, v katerih so Slovenci, so bili v dvobojih z nižjeligaši zanesljivi in se uvrstili v naslednji krog.

Za konec pa še vesela novica z Nizozemske, po hujši poškodbi se je v tekmovalni ritem vrnil Tim Matavž. Slovenski napadalec je zaigral po dveh mesecih in pol je zaigral za mladinsko moštvo. Ob porazu pri Excelsiorju z 2:1 je Matavž odigral dobro uro tekme.

Avtorja: Nicole Michaelis & Peter Dominko

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Southend 0-2 Hull (FA Cup) Sedel na klopi za rezervne igralce.
Etien Velikonja (Cardiff City) Bolton 0-1 Cardiff (FA Cup) Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Birmingham 1-2 Swansea (FA Cup) Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Rotherham Utd) Rotherhan 2-2 Crawley Town Igral od 53. minute.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Zimski premor.
Dare Vršič (Austria Wien) Zimski premor.
Tadej Trdina (Grödig) Zimski premor.
Robert Berić (Sturm) Zimski premor.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Lucas Horvat (FC Baku) Zimski premor.
Jure Travner (FC Baku) Zimski premor.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Zimski premor.
CIPER – PROTATHLIMA A’KATIGORIAS
Nejc Potokar (AEL Limassol) AEK Larnaca 1-2 AEL Limassol Sedel na klopi za rezervne igralce.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Teplice) Zimski premor.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 2-0 St. Etienne Sedel na klopi za rezervne igralce.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Mirnes Sišić (OFI Crete) Platanias 0-2 OFI Crete Izven postave.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Panthrakikos 4-1 Panionios Odigral je celotno srečanje.
Andraž Struna (PAS Giannina) Atromitos 1-0 Gianinna Odigral je celotno srečanje.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) H. Tel Aviv 3-1 B. Jerusalem Odigral je celotno srečanje.
Bojan Djukić (M. Petah Tikva) M. Haifa 1-0 M. Petah Tikva Ni podatka.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 0-0 Catania Odigral je celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 3-3 Genoa Sedel na klopi za rezervne igralce.
Rene Krhin (Bologna) Sampdoria 1-1 Bologna Sedel na klopi za rezervne igralce.
Valter Birsa (AC Milan) Cagliari 1-2 AC Milan Sedel na klopi za rezervne igralce.
Boštjan Cesar (Chievo) Napoli 1-1 Chievo Odigral je celotno srečanje. V 60. minuti je prejel rumeni karton.
Dejan Lazarević (Chievo) Napoli 1-1 Chievo Sedel na klopi za rezervne igralce.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Livorno 3-1 Sassuolo Sedel na klopi za rezervne igralce.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 0-0 Modena Odigral je celotno srečanje.
Aljaž Struna (Palermo) Palermo 0-0 Modena Izven postave.
Armin Bačinović (Palermo) Palermo 0-0 Modena Izven postave.
Enej Jelenič (Padova) Trapani 2-1 Padova Izven postave.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Lanciano 1-0 Brescia Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Varese 1-3 Cesena Odigral je celotno srečanje. V 55. minuti je prejel rumeni karton.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Shimizu) Konec sezone.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Konec sezone.