Serijski bolgarski prvak Ludogorec je danes v gosteh pri Slavii iz Sofije igral zaostalo tekmo 5. kroga prvenstva. Zgodovinsko gledano je omenjeno gostovanje eno izmed najtežjih za Ludogorec, je pa ekipa Anteja Šimundže kljub temu danes nalogo opravila z odliko in prišla do zmage z 1-2.

Gostje iz Razgrada so v prestolnici do vodstva prišli že v 10. minuti, ko je podajo Tekpeteya v gol pretvoril Tissera. V uvodnih minutah drugega polčasa so domačini preko Ivanova izid izenačili. V 67. minuti je asistenta prvega zadetka zamenjal Despodov, ki se je 17 minut kasneje podpisal pod zadetek in Ludogorcu prinesel minimalno zmago na zahtevnem gostovanju.

Med bolgarsko elito je na prvem mestu še zmeraj CSKA Sofija, ki ima pred Ludogorcem dve točki prednosti. Četa Anteja Šimundže ima v primerjavi z ostalimi klubi tekmo manj, slednjo pa bodo odigrali na prvi decemberski dan, ko bodo doma gostili šestouvrščeni Levski.

Naloži več novic od Anže Mlakar

Žugelj v odlični formi

Lillestrom je v 3. krogu norveške Eliteserien gostil Bodo/Glimt. Gostje so zmagali s kar 5…