Premierno evropsko tekmo na klopi bolgarskega Ludogorca je Ante Šimundža opravil z odliko. Na domačem obračunu kvalifikacij za ligo prvakov proti črnogorski Sutjeski so bolgarski prvaki slavili z rezultatom 2-0.

Že v prvem polčasu so nogometaši Ludogorca pokazali izredno prevlado na igrišču, katere pa kljub mnogim priložnostim niso uspeli kronati z zadetkom. V drugem polčasu so nadaljevali z napadalnim nogometom, za kar so bili nagrajeni v 74. minuti, ko je žogo za hrbet gostujočega vratarja pospravil Alex Menezes. Varovanci Šimundže se niso zadovoljili z minimalno prednostjo ter v 91. minuti preko Matiasa Tissere rezultat povišali na končnih 2-0.

Žan Karničnik priložnosti za igro ni dobil.

Povratno tekmo bodo v Črni gori odigrali 12.7.2022.