Slovenski reprezentant Benjamin Šeško, kot kaže, pri privajanju na novo okolje ne bo imel prav nobenih težav. Radečan je na debiju za Leipzig zabil kar trikrat.

Lani tretja ekipa nemške Bundeslige je odigrala prvo pripravljalno srečanje v tem poletju, nasprotnik je bil nižjeligaš iz Grimme. Rdeči biki so po pričakovanjih zlahka slavili in vknižili prvo zmago sezone. Končni rezultat se je ustavil pri 7:0, veliko vlogo pri zmagi pa je imel prav Šeško.

Dvajsetletnik je dvoboj začel v prvi enajsterici, kjer mu je družbo delal tudi Kevin Kampl. Šeško je svoj prvenec za Leipzig dosegel po vsega 23. minutah igre, ko je povišal na 2:0. Tri minute kasneje je zabil še drugič, v 36. minuti pa še tretjič! Izjemen debi za mladega napadalca, od katerega navijači kluba v novi sezoni pričakujejo velike stvari. Oba Slovenca sta na terenu preživela 64 minut.

Leipzig – Grimma 7:0 (5:0)
Carvalho (16′), Šeško (23′, 26′, 26′), ag (38′), Neumann (60′), Osawe (88′)

EURO 2024 je zgodovinska priložnost za naše nogometaše

Želja Slovencev na letošnjem EURU je definitivno poseči po odmevnejših rezultatih. Napredo…