Benjamin Šeško bo v letošnji sezoni igral v skupinah lige prvakov, potem ko je mladi Slovenec izdatno pripomogel k uvrstitvi Salzburga med elito. Tam bo s Šerifom nastopal tudi Lovro Bizjak.

Šeško je bil glavni akter ob zmagi Solnogradčanov nad Brondyjem. Avstrijski prvaki so na severu Evrope že po desetih minutah prišli do dvojnega vodstva in ogromne prednosti. Radečan se je med strelce vpisal že po štirih minutah, ko je izkoristil podajo s strani, le šest minut kasneje pa je v svojo statistiko vknjižil še asistenco, potem ko je Brenden Aaronson izkoristil veliko napako domačega vratarja Madsa Hermansena. Enaindvajsetletni čuvaj mreže je bil vnovič premagan tudi v samem zaključku prvega dela, a je domača obramba strel Luke Sučića uspela odbit z golove črte. V drugem delu smo videli samo en zadetek, in sicer so ga v 62. minuti dosegli domačini, ki so preko Andreasa Maxsoja prišli do končnih 1:2, kar je rezultat, s katerim so izgubili tudi pred tednom dni v Salzburgu. Šeško je bil zamenjan v 71. minuti.

Med elito pa bo v letošnji sezoni nastopal tudi Bizjakov Šerif, ki je na povratnem obračunu v Zagrebu brez večjih težav zadržal prednost treh zadetkov s prve tekme proti Dinamu. Obračun na Maksimiru se je končal z rezultatom 0:0, a brez prisotnosti 27-letnega Štajerca, ki ni bil v kadru Moldavcev.

Brondby – Salzburg 1:2 (0:2) *2:4
Maxso (62′); Šeško (4′), Aaronson (10′)

Dinamo Zagreb – Šerif 0:0 *0:3

Zadetek in asistenca Prelca premalo za točke

BW Linz je včeraj v avstrijski Bundesligi gostil Tirol. Tekma se je končala z rezultatom 3…