Nogometaši Rijeke so na derbiju 15. kroga hrvaškega prvenstva doživeli pravo katastrofo na domačem terenu, najtežji domači poraz v zgodovini kluba. Na Rujevici je od varovancev Simona Rožmana bil s kar 0:5 močnejši zagrebški Dinamo.

Kalvarija Rečanov na domačem terenu se je začela že v 14. minuti, dvoboj pa je bil odločen samo 12 minut kasneje, ko je na semaforju pisalo 0:4. Slovenski reprezentant Petar Stojanović je za Dinamo dosegel tretji gol na srečanju, junak dvoboja pa je bil Mislav Oršić, ki je v 70. minuti zabil že tretjič in postavil končnih 0:5. Rijeka je proti branilcem naslova ter klubu, ki se v ligi prvakov bori za napredovanje iz skupinskega dela, želela igrati napadalno, odprto in lepo za oči, a taktična naivnost Rožmana se jim je tokrat hudo maščevala. Proti Zagrebčanom je Rijeka doživela najtežji domači poraz v hrvaškem prvenstvu, kjer nastopa vse od leta 1992 in je eden od četverice klubov, ki nikoli ni izpadel v nižji rang.

To je za Rožmana in njegov klub že tretji zaporedni prvenstveni poraz in v mestu ob Kvarnerskem zalivu so se začeli pojavljati prvi pozivi k odstavitvi slovenskega strokovnjaka. Šestintridesetletnik je za Rečane podpisal konec septembra, manj kot dva meseca kasneje pa se zdi, da bo nekdanji trener Celja in Domžal na klopi hrvaških prvakov iz sezone 2016/17 le stežka zdržal do zime. Rijeka je v ligi nazadnje slavila 19. oktobra v Koprivnici, nato pa so si sledili porazi proti Gorici, Osijeku in nazadnje še proti Dinamu.

Na Reki so vse glasnejši pozivi k odstopu Slovenca, ti pa so se začeli pojavljati tudi med pristaši organizirane navijaške skupine Armade, katere podporo je Rožman užival še preden je sploh podpisal za njihov klub. Razumljivo, Celjan je namreč tja prišel na pobudo in z javno podporo njihovega božanstva, selektorja slovenske nogometne reprezentance in nekdanjega trenerja Rijeke Matjaža Keka.

Vsekakor med reprezentančnim odmorom Rožmana, v kolikor ga bo na klopi Rijeke sploh preživel, čaka veliko dela kako ekipo pripraviti na drugi del sezone. Rečani bodo prvenstvo nadaljevali z dvema gostovanjema v nizu, in sicer proti Interju iz Zaprešića in nato še na tekmi za biti ali ne biti, v Splitu proti Hajduku.

Zadetek in asistenca Prelca premalo za točke

BW Linz je včeraj v avstrijski Bundesligi gostil Tirol. Tekma se je končala z rezultatom 3…