V finalu nemškega pokala je dortmundska Borussia na olimpijskem stadionu v Berlinu deklasirala Leipzig in lovoriko osvojila petič v klubski zgodovini. Kevin Kampl je igral 62 minut.

Prav nekdanji slovenski reprezentant je bil glavni krivec ob vodilnem zadetku Dortmundčanov, ki so povedli že v 5. minuti srečanja. Kampl je namreč na sredini igrišča izgubil žogo, nato pa je sledil bliskovit protinapad, ki ga je uspešno zaključil Jadon Sancho. Tudi drugi zadetek Borussie je bil izpeljan na podoben način. Po napaki na sredini igrišča je v 28. minuti sledil nov bliskovit protinapad, le da je tega izkoristil Erling Haaland. Leipzig tokrat ni našel odgovora na hitre prehode v napad Borussie in po odlični podaji Marca Reusa je Sancho tik pred odmorom s svojim drugim zadetkom poskrbel za neulovljivih 0:3 na polčasu. V nadaljevanju, Kampl je bil zamenjan v 62. minuti, so rdeči biki po zaslugi izjemnega zadetka Daniela Olma uspeli znižati na 1:3, a je tri minute pred iztekom rednega dela Haaland z nekaj sreče ponovno zabil in postavil končnih 1:4.

Leipzig – Borussia Dortmund 1:4 (0:3)
Olmo (71′); Sancho (5′, 45′), Haaland (28′, 87′)
Kevin Kampl je srečanje začel v prvi postavi in je na terenu preživel 62. minut, ko ga je zamenjal Emil Forsberg.