Matjažu Keku je z Rijeko uspelo preskočiti zahtevno oviro, ki jo je predstavljal madžarski Ferencvaroš. Rečani so tudi s pomočjo Mirala Samardžića, ki je v 37. minuti zadel za 0:2, s skupnim izidom 3:1 napredovali v tretji predkrog Evropske lige.

Hrvaški pokalni prvak se bo v tretjem krogu kvalifikacij pomeril z Vikingurjem s Ferskih otokov, ki je kar nekoliko presenetljivo, potem ko na prvi tekmi ni bilo zadetkov, na povratnem obračun z gostujočo zmago z 1:2 iz tekmovanja izločil norveški Tromso. Jeseničan, ki se je na Kvarner preselil pred dvema tednoma, je v dresu Rijeke odigral celotno srečanje in po kotu Brezovca s petih metrov z glavo povišal na 0:2. Madžari so v 65. minuti uspeli znižati po strelu z bele točke, zanesljiv izvajalec je bil Ugrai, a je bilo takrat več ali manj že jasno, da je Rijeka že napredovala. Samardžić je znova odigral celotno srečanje in bil v 65. minuti kaznovan tudi z rumenim kartonom, saj je prav nekdanji nogometaš Triglava in Maribora storil prekršek za najstrožjo kazen.

Preostala trojica Slovencev je s tekmovanjem zaključila. Rok Elsner je poraz in izpad Haugesunda, ki je presenetljivo dobil uvodni obračun v Sarajevu, spremljal s klopi za rezervne igralce. Sarajevčani so že ob polčasu vodili z 0:2, s skupnim izidom 3:2 pa so si zagotovili obračun z grškim Atromitosom. Slovan iz Liberca je bil s skupnim izidom 4:0 močnejši od Košic, ki so na povratnem obračunu doživele visok poraz. Slovan je pred domačimi gledalci slavil s 3:0, vsi trije zadetki so padli v drugem polčasu, Ajdina Redžića pa zaradi poškodbe kolena ni bilo v kadru Slovakov, nekdanjega napadalca kranjskega Triglava čaka dolgo okrevanje. Madžarski Györ se je od Evrope poslovil z zmago pri švedskem Göteborgu. Kljub temu zmaga z 0:1, zadel je Srb Andrić, ni bila dovolj za napredovanje, ki so si ga Švedi praktično zagotovili že na gostovanju v Györu, kjer so slavili s 3:0. Rok Kronaveter je srečanje pričel v začetni enajsterici in igrišče zapustil dvajset minut pred koncem srečanja.