Danes so z novo sezono pričeli tudi pri severnih sosedih, sezono 2014/15 sta popoldne odprla Red Bull Salzburg in dunajski Rapid, ki pa je v gosteh doživel pravo sramoto, saj se domov vrača z visokim porazom 6:1.

Svoj delež k visoki zmagi nad najtrofejnejšim avstrijskim klubom je pristavil tudi Kevin Kampl, ki je odigral celotno srečanje. Reprezentančni vezist, ki je pred dnevi s klubom podaljšal pogodbo, je v 69. minuti pripravil strel Maneju, Senegalec pa je po predložku 23-letnega Slovenca zadel za 3:0. V 84. minuti se je Kampl tudi sam vpisal med strelce, potem ko je z desne polovice kazenskega prostora zadel za 6:0, končni izid srečanja je v sodnikovem podaljšku postavil Hofmann, ki je bil uspešen z bele točke in je tako vsaj deloma omilil poraz Dunajčanov, pri katerih je Robert Berić odigral zadnjih petnajst minut.