Včeraj se je pričela nova sezona evropske lige, kjer bomo letos lahko spremljali štiri slovenske nogometaše in enega trenerja. To so Petar Stojanović, Dejan Petrovič, Žiga Laci, Adam Gnezda Čerin in trener Simon Rožman.

V Rijeki smo bili včeraj priča pravemu spektaklu, saj je na hrvaški obali gostovala španska ekipa Real Sociedada. Moštvo Simona Rožmana je čakala zahtevna naloga, saj so na Rujevico pripotovali zvezdniki kot so David Silva, Mikel Oyarzabal, Adnan Januzaj, Nacho Monreal itd… Proti Špancem so domačini prikazali pogumno in borbeno nogometno predstavo, veliko vlogo na igrišču pa je imel tudi Adam Gnezda Čerin, ki je odigral celotno srečanje. Žal je Hrvatom zmanjkalo kanček sreče, saj so zadetek prejeli v 93. minuti in izgubili z 0:1, vendar jim ne gre prav ničesar očitati.

Drugi hrvaški predstavnik v evropski ligi je Dinamo iz Zagreba od katerega se v Evropi pričakuje precej več kot od Riječanov. Zagrebčani so včeraj na Maksimiru gostili nizozemskega velikana Feyenoord, in se z njim razšli brez zadetkov in z osvojeno točko. Pri serijskih hrvaških državnih prvakih je celotno srečanje odigral Petar Stojanović, junak domačih pa je bil vratar Dominik Livaković, ki je že v 8. minuti gostom obranil strel iz bele točke.

Žiga Laci je iz klopi pospremil poraz svojega grškega prvoligaša AEK-a, od katerih je bila močnejaša portugalska Braga z rezultatom 3:0. Podobna usoda je doletela tudi Dejana Petroviča, ki pri dunajskem Rapidu ni dobil priložnosti za igro proti slovitemu Arsenalu. Avstrijci so sicer nekaj časa vodili z 1:0, a so Londončani v samo štirih minutah z zadetkoma Luiza in Aubameyanga izid obrnili v svojo korist in nazaj na otok potujejo z zmago 1:2 in tremi točkami.