Nogometaši Rijeke so v 33. krogu prekinili niz treh zaporednih porazov in so na derbiju proti zagrebškemu Dinamu zmagali z 2:0. Rečani so na lestvici prehiteli Hajduk in so sedaj na četrtem mestu.

Po petih tekmah brez zmage so varovanci Simona Rožmana na svojem terenu gostili Dinamo, ki je že nekaj časa novi (stari) državni prvak. Slovenski reprezentant Petar Stojanović tokrat ni bil v kadru Zagrebčanov, ki so se na Reki v zaostanku znašli po vsega dveh minutah, saj je Gvardiol stresel lastno mrežo. Za končnih 2:0 je na začetku drugega polčasa poskrbel Čolak in poskrbel za prve tri točke Rečanov v tej sezoni, ki so jih osvojili proti modrimi. Dinamo je na prejšnjih treh obračunih bil izrazito boljši nasprotnik ter je ob gol razliki 12:0 (!) vselej slavil.

Z osvojenimi tremi točkami ima Rijeka še nekaj možnosti tudi v boju za 2. mesto, katero v naslednji sezoni prinaša kvalifikacije za uvrstitev v ligo prvakov. Trenutno jo s petimi točkami naskoka zaseda zagrebška Lokomotiva. Do konca hrvaškega državnega prvenstva je sicer na voljo samo še devet točk. “Nikoli se ne predajamo, ampak ne razmišljam toliko o rezultatih, kot pa o vsebini. Cilj kluba je uvrstitev v Evropo in na drugi strani dati priložnost mladim igralcem, ki zelo dobro delujejo na terenu,” je po dvoboju, na vprašanje o borbi za višja mesta, za reški Novilist dejal slovenski strateg.

Se bo Šeško preselil na Apeninski polotok?

Vse bolj se zdi, da bo Benjamin Šeško kmalu zamenjal delodajalca. Za slovenskega reprezent…