Rijeka Simona Rožmana je na stadionu San Paolo v četrtem krogu Lige Evropa doživela nov poraz in ostaja brez osvojene točke v skupini F. Petar Stojanović in Dejan Petrovič s svojima kluboma blizu evropske pomladi.

V Neaplju se je v senci tragične smrti legende kluba Diega Maradone odvil dvoboj Napolija in Rijeke. Hrvaški predstavnik, za katerega je 87 minut na terenu preživel Adam Gnezda Čerin, se je dobro upiral vse do 41. minute, ko je za domačo prednost ob polčasu poskrbel Napolitano. Piko na i za končnih 2:0 je petnajst minut pred iztekom rednega dela postavil Lozano. Rijeka je v močni skupini, v kateri nastopata še Real Sociedad in AZ Alkmaar, ostala tudi brez teoretičnih možnosti za kaj več kot le zadnje mesto v skupini.

V Avstriji je zagrebški Dinamo gostoval pri Wolfsbergerju in naredil velik korak k osvojitvi enega od prvih dveh mest, ki zagotavljata prezimitev v Evropi. Zagrebčani so do visoke zmage z 0:3 prišli v zadnje pol ure, ko so se med strelce vpisali Majer, Petković in Ivanušec. Modri dva kroga pred koncem z osmimi točkami zasedajo vodilno pozicijo v skupini K in imajo tri točke prednosti pred Feyenoordom oziroma štiri več od tretjeuvrščenih Avstrijcev. Še točko manj ima na zadnjem mestu moskovski CSKA. Slovenski reprezentant Stojanović je celotno tekmo preživel na klopi za rezervne igralce.

Gostujoče zmage in novih treh točk se je veselil tudi Rapid, ki je pri Dundalku slavil z 1:3, Petrovič pa na tokratnem obračunu ni bil v kadru Dunajčanov. Najtrofejnejši avstrijski klub je v štirih tekmah pri šestih točkah in je še vedno v boju za osvojitev drugega mesta, ki ga z istim številom točk trenutno drži norveški Molde. Prvo mesto si je že zagotovil stoodstotni Arsenal.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…