Siniša Brkić, strateg kranjskega Triglava, je po izpadu iz prvoligaške konkurence že ostal brez dveh pomembnih adutov. Branilec Lamin Diallo bo kariero nadaljeval pri novomeški Krki, napadalec Luka Majcen pa je prestopil v vrste Gorice.

Še večji preskok pa je uspel Ajdinu Redžiću, saj bo 24-letni napadalec kariero nadaljeval v Košicah, kar je nogometaš že potrdil tudi na svojem Instagram profilu. Nogometaš, ki je v minuli sezoni na 24 tekmah dosegel pet zadetkov, se je v minulih dneh dokazoval na preizkušnji in zadovoljil okus stroke, na klubskih pripravah v Avstriji je Redžić, ki se je pred časom dokazoval tudi v Italiji, v dresu Košic odigral tri pripravljalna srečanja in se že na uvodni preizkušnji, ko so Košice s 3:1 premagale LASK Linz, po strelu z roba kazenskega prostora vpisal tudi med strelce, zadetek pa si lahko ogledate tukaj. Redžić je na tekmi z LASK-om, ki se je letos vrnil med avstrijske drugoligaše, igral do 84. minute, ob porazu z Grödigom (5:0) je na igrišču preživel sedemdeset minut, v zadnji tekmi z Riedom, ki se je končala brez zadetkov, pa je igral v prvem polčasu.

Dvakratni slovaški državni prvak je prejšnjo sezono končal na petem mestu lestvice, moštvo češkega trenerja Radoslava Latala pa je osvojilo naslov pokalnega prvaka in si priigralo kvalifikacije Evropske lige, kjer se bodo Košice v drugem krogu pomerile s Slovanom iz Liberca.