Na zaostali tekmi četrtega kroga 1. HNL je Rijeka na domačem terenu gostila Lokomotivo Zagreb in iskala priložnost, da sama prevzame vrh prvenstvene razpredelnice, toda na Rujevici so z 1:2 slavili Zagrebčani.

V domačih vrstah sta srečanje od prve minute začela tudi Adam Gnezda Čerin in Haris Vučkić, ki pa nista uspela preprečiti drugega poraza svojega moštva v sezoni. Edini zadetek v prvem polčasu je za goste zabil Ivan Miličević, potem ko je z leve strani poizkušal pred domača vrata poslat visok predložek, toda njegova podaja je presenetila vse na stadionu, vključno z vratarjem Martinom Zlomslićem in končala v mreži. Zagrebčani so izid uspeli podvojit na začetku drugega dela po zaslugi Marka Dabroja, Rečani pa so do znižanja rezultata in žarka upanja prišli v 82. minuti, ko je z glavo znižal Josip Drmić. Najboljši strelec lige je v zaključku srečanja imel tudi izvrstno priložnost za svoj drugi zadetek in izenačenje, toda njegov strel z bližine je v tretji minuti sodnikovega dodatka stresel le prečko in tri točke so potovale v Zagreb.

Gnezda Čerin je celotno srečanje preživel na terenu, medtem ko je Vučkić bil zamenjan v 62. minuti. Rijeka je zapravila priložnost, da sama prevzame vrh lestvice, ki ga še naprej zaseda skupaj z Osijekom. Obe ekipi imata 24 točk oziroma točko več od zagrebškega Dinama, ki pa ima dve odigrani tekmi manj.

Rijeka – Lokomotiva Zagreb 1:2 (0:1)
Drmić (82′); Miličević (15′), Dabro (58′)