Slovenski nogometaši, ki si služijo kruh v tujini, so bili strelsko razpoloženi v tem tednu, saj so prispevali 8 zadetkov. Nesporni junak  tega tedna je nedvomno novopečeni reprezentant Roman Bezjak, ki je s podajo in 4 zadetki odločil tekmo med Ludogoretsom in Lyubimetsom. V polno so merili Rok Kronaveter, kar je zadostovalo za točko, Cesar, Matavž in Novaković pa so ostali brez točk.

Pri naših severnih sosedih je Kevin Kampl edini od Slovencev, ki redno igra v domačem prvenstvu in v evropskih tekmovanjih. Rdeči biki so zanesljivo s 3:0 odpravili Grödig, vse tri zadetke je dosegel Mane, statistika Slovenca pa je tokrat ostala prazna. Milaničev Sturm, ki je v svojih vrstah močno pogrešal Roberta Berića, je nepričakovano klonil pri zadnjeuvrščeni Admiri. Dunajski derbi med Riedom in Austrio pa se je končal brez zmagovalca. Salzburg na prvem mestu povečuje prednost, saj drugouvrščeni Ried za vodilnim zaostaja že deset točk. Grödig je s 20 točkami na četrtem mestu, štiri točke manj imata Dunajska Austria na petem mestu in Sturm na šestem mestu.

Na Madžarskem je Győr doma gostil Puskas Academy, gledalci so na tekmi videli dva zadetka v vsaki mreži, pri domačih se je med strelce vpisal tudi Rok Kronaveter. Dalibor Volaš pa se je v zadnjem času pri Debrecenu znašel na klopi za rezervne igralce. Nekdanji vratar Maribora Marko Ranilović pa ni mogel preprečiti poraza na gostovanju pri Pecsiju, saj je moral slovenski vratar trikrat pobrati žogo iz svoje mreže. Debrecen je po dobrem začetku izgubil prvo mesto in sedaj za vodilnim Videotonom zaostaja 4 točke. Dve mesti za njim, na šestem mestu, se nahaja Győr, Ranilovićev Kaposvar pa s petimi točkami zaseda zadnje mesto.

Na Apeninskem polotoku je Inter brez vratarja Samirja Handanovića, ki ni imel pravice nastopa zaradi prejetega rdečega kartona v prejšnjem krogu, pred domačimi gledalci s 4:2 premagal Verono. Boštjan Cesar se je v dresu Chieva veselil prvega zadetka v letošnji sezoni. Kapetan Slovenije in steber obrambe Chieva je v 13. minuti z glavo meril v polno, toda gostje so potem v nadaljevanju izkoristili napake domače obrambe, dvakrat zadeli in se domov vračajo s tremi točkami. Josip Iličić je zaradi težav z poškodbo gležnja še vedno na stranskem tiru. Rene Krhin je z Bologno doma z 1: 0 ugnal novinca Livorno. Jasmin Kurtić je s Sassuolom gostoval na vroči Siciliji. Dvoboj med Catanio in Sassuolom se je končal brez zadetkov. Valter Birsa je v dresu Milana gostoval pri Parmi in izgubil z 2:3, potem ko so zadnji zadetek prejeli globoko v sodnikovem podaljšku. Primorec je sodeloval pri drugem zadetku Milana, ko je s kota poslal zelo uporaben predložek, v zaključku srečanja pa je dvakrat slabo izvajal dva prosta strela. Na vrhu še vedno s samimi zmagami kraljuje Roma, Inter se je z zadnjo zmago povzpel na četrto mesto, takoj za njim je Fiorentina, AC Milan je zaradi poraza zdrsnil na deseto mesto, Bologna; Sassuolo in Chievo pa se nahajajo na zadnji treh mestih razpredelnice. V Serie B je sta se Palermo in Varese razšla brez zmagovalca, mirovali pa sta tudi mreži. Siniša Andjelković je zopet igral v obrambi Sicilijancev, medtem ko sta Armin Bačinović in Aljaž Struna omenjeni obračun spremljala s klopi za rezervne igralce. Zadnjeuvrščena Jeleničeva Padova se je dolgo upirala vodilnemu Lancianu, klonili so v drugem polčasu, ko je zmagoviti zadetek dosegel Thiam.

Kölnu gre v drugi nemški ligi še naprej odlično in je na vrhu. Če bo tako nadaljeval, bi se po dveh letih tavanja v 2. ligi vrnil v Bundesligo. Tokrat je z 1:0 zmagal v Bielefeldu pri Arminii. Tako Mišo Brečko kot Dominic Maroh sta za goste igrala 90 minut. Goran Šukalo zaradi poškodbe ne more pomagati Greuther Fürthu, ki na zadnjih tekmah ni več tako prepričljiv in izgublja točke, zato je na razpredelnici zdrsnil na tretje mesto. Zlatko Dedić pa nikakor ne najde strelske forme pri Dynamu iz Dresdna, edini zadetek v tej sezoni je veliko premalo za 29-letnega Primorca.

Tim Matavž je v dresu PSV-ja prvič zadel po več kot mesecu dni  in prekinil strelski post. Čeprav je primorski napadalec goste po devetih minutah igre popeljal v vodstvo, so domači igralci pozneje zabili dva gola in prišli do polnega izkupička, PSV pa je doživel drugi zaporedni poraz in na razpredelnici zdrsnil na četrto mesto.

Bolgarski prvak Ludogorets se je doma znesel nad Lyubimetsom. Nesporni junak tekme je bil s podajo in štirimi zadetki novopečeni reprezentant Roman Bezjak. Korošec je v igro vstopil v 22. minuti, ko je zamenjal poškodovanega Michela Platinija. Čeprav je prvi polčas minil brez zadetkov, pa je Slovenec začel svoj pohod v drugem polčasu. Najprej je v 48. minuti lepo zaustavil podajo in jo podaljšal do Hernandeza, ki je zelene popeljal v vodstvo. Drugi zadetek je dosegel, ko je stekel za globinsko podajo, v kazenskem prostoru preigral branilca in z diagonalnim strelom zadel za 3:0. V zaključku tekme je dosegel prvi ‘hat-trick’ v bolgarskem prvenstvu, ko je izkoristil napako gostujočega branilca. Kmalu zatem pa je v zadetek pretvoril še podajo Hernandeza in postavil končni izid – visoka zmaga s 5:1. Status Elvedina Džinića se ni spremenil, še vedno več časa preživi na klopi za rezervne igralco kot pa na zelenici. Bezjakov Ludogorets je skupaj z Litexom na vrhu razpredelnice, Džinićev Botev iz Plovdiva pa je na skromnem petem mestu

Na Hrvaškem Matjaž Kek tudi po podaljšanju pogodbe do 2017 nadaljuje z zmagami. Njegova Rijeka je v gosteh zanesljivo s tremi zadetki odpravila Osijek. Ker pa sta zmagala tudi Dinamo iz Zagreba in splitski Hajduk, Kekova Rijeka za njima še vedno zaostaja zgolj za točko. Crvena zvezda pod vodstvom Slaviše Stojanovića je v srbskem prvenstvu gostovala pri Radničkem v Nišu in remizirala z 1:1. Nejc Pečnik je na igrišču preživel 63 minut. Rdeče-beli na četrtem mestu za vodilnim Partizanom zaostajajo 4 točke.

Na daljnem vzhodu nič novega, Omiya je doživela nov prvenstveni poraz. Čeprav je slovenski napadalec Milivoje Novaković v 37. minuti goste popeljal v vodstvo z 1:0, so zopet v nadaljevanju popustili, domači so v dvakrat uspeli zadeti in tri točke so ostale doma. Po odličnem začetku in po odhodu slovenskega trenerja Zdenka Verdenika je Omiya z 39 točkami na 13. mestu in si je praktično že zagotovila obstanek v prvi ligi, saj so do konca sezone na sporedu še zadnje štiri tekme.

Avtorja: Nicole Michaelis & Peter Dominko

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Tottenham 1-0 Hull Sedel na rezervni klopi.
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Sunderland 2-1 Newcastle Izven postave.
Etien Velikonja (Cardiff City) Norwich 0-0 Cardiff City Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea 0-0 West Ham Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Grödig 0-3 Salzburg Igral do 86. minute.
Dare Vršič (Austria Wien) Ried 1-1 Austria Wienna Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Grödig 0-3 Salzburg Izven postave.
Robert Berić (Sturm) Sturm 0-2 Admira Izven postave.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala) Gabala 2-0 Sumgayit Sedel na rezervni klopi.
Lucas Horvat (FC Baku) Ravan 0-0 FC Baku Odigral celotno srečanje.
Jure Travner (FC Baku) Ravan 0-0 FC Baku Igral do 79. minute.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 5-1 Ljubimets Igral od 22. minute. V 48. minuti podal za 1:0, nato zadel v 51. minuti za 2:0, v 55. minuti za 3:0, v 84. minuti za 4:1 in v 88. minuti za 5:1.
Elvedin Džinić (Botev) Levski 1-0 Botev Plovdiv Sedel na rezervni klopi.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Paralimni) Paralimni 0-2 Ermis Ni podatka.
Nikola Tolimir (Paralimni) Paralimni 0-2 Ermis Ni podatka.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 2-0 Montpellier Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Panthrakikos 0-3 PAOK Igral od 67. minute.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Panthrakikos 0-3 PAOK Odigral celotno srečanje. V 54. minuti prejel rumeni karton.
Andraž Struna (PAS Giannina) Veria 2-2 Giannina Odigral celotno srečanje.
Rok Elsner (Aris) Aris 1-2 Platanias Odigral celotno srečanje.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Osijek 0-3 Rijeka Poškodovan.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) Ramat Hasharon 0-5 H. Tel Aviv Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 4-2 Verona Ni igral zaradi rdečega kartona v prejšnjem krogu.
Josip Iličić (Fiorentina) Chievo 1-2 Fiorentina Poškodovan.
Rene Krhin (Bologna) Bologna 1-0 Livorno Odigral celotno srečanje.
Valter Birsa (AC Milan) Parma 3-2 AC Milan Odigral celotno srečanje.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 1-2 Fiorentina Odigral celotno srečanje. V 13. minuti zadel za 1:0. V 67. minuti prejel rumeni karton.
Dejan Lazarević (Chievo) Chievo 1-2 Fiorentina Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Catania 0-0 Sassuolo Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 0-0 Varese Odigral celotno srečanje. V 39. minuti prejel rumeni karton.
Aljaž Struna (Palermo) Palermo 0-0 Varese Sedel na rezervni klopi.
Armin Bačinović (Palermo) Palermo 0-0 Varese Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenič (Padova) Lanciano 1-0 Padova Odigral celotno srečanje.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Lanciano 1-0 Padova Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Novara – Cesena Tekma je v ponedeljek.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya) Nagoya 2-1 Omiya Odigral celotno srečanje. V 13. minuti zadel za 1:0.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Nagoya 2-1 Omiya Igral do 90. minute.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Beijing 1-1 Hangzhou Odigral celotno srečanje. V 90. minuti prejel rumeni karton.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Győr) Győr 2-2 Puskas Academy Odigral celotno srečanje. V 39. minuti zadel za 2:1.
Marko Ranilović (Kaposvari) Pecsi 3-1 Kaposvar Odigral celotno srečanje.
Dalibor Volaš (Debrecen) Debrecen 2-2 Lombard Papa Sedel na rezervni klopi.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff) Sheriff 3-0 Veris Chisinau Odigral celotno srečanje.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Bielefeld 0-1 Köln Odigral celotno srečanje.
Mišo Brečko (Köln) Bielefeld 0-1 Köln Odigral celotno srečanje. V 34. minuti prejel rumeni karton.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Dynamo 1-0 Cottbus Odigral celotno srečanje.
Goran Šukalo (G. Fürth) Fürth 0-1 Ingolstadt Poškodovan.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) Vitesse 2-2 Groningen Igral od 71. minute.
Tim Matavž (PSV) Roda 2-1 PSV Odigral celotno srečanje. V 9. minuti zadel za 1:0.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) Slask 1-2 Zawisza Igral do 86. minute.
Marko Šuler (Legia) Lech 1-1 Legia Izven postave.
Rok Štraus (Cracovia) Widzew Lodz 1-3 Cracovia Igral do 80. minute.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica) Benfica 2-0 Nacional Sedel na rezervni klopi.
Vid Belec (Olhanense) Olhanense 1-0 Arouca Odigral celotno srečanje. Doživel ligaški debi v portugalskem prvenstvu.
ROMUNIJA – LIGA 1
Jaka Štromajer (Otelul Galati) Navodari – Otelul Tekma je v ponedeljek.
Anej Lovrečič (Vaslui) Vaslui 2-0 U. Cluj Izven postave.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) Kosice 1-3 Trnava Izven postave.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Radnicki Nis 1-1 Crvena Zvezda Igral do 48. minute.
ŠPANIJA – LA LIGA
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal 4-1 Valencia Izven postave.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen 0-0 Thun Poškodovan.
Miha Mevlja (Laussanne) Lausanne 0-1 Luzern Odigral celotno srečanje.
TURČIJA – SUPER LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Karabukspor 1-1 Antalyaspor Izven postave.
UKRAJINA – PREMIER LIGA
Gregor Balažic (Karpaty Lviv) Metalist Kharkiv 2-1 Karpaty Odigral celotno srečanje.