Nekateri slovenski nogometaši, ki si služijo kruh v tujini, so konec tedna spet igrali vidnejše vloge v svojih klubih. Tukaj velja omeniti Kevina Kampla pri Salzburgu, ki poleg zadetkov prispeva tudi veliko podaj. Prav tako tudi pri Sturmu, kjer nekdanji trener Maribora Darko Milanić zelo zaupa mlademu napadalcu Robertu Beriću. Oba omenjena igralca sta se izkazali tudi v minulem vikendu, Kampl je sodeloval pri zadetku, ki je na koncu prinesel točko, Berić pa je zanesljivo izvedel enajstmetrovko. Slovenski reprezentant je zaradi odličnih iger pri Salzburgu med tremi kandidati za najboljšega nogometaša v Avstriji. Po daljšem počitku zaradi poškodbe se je na zelenico vrnil Tadej Trdina in kljub porazu Grödiga prispeval zadetek.

Na Madžarskem Dalibor Volaš nadaljuje s strelsko formo, saj je zadel že v 5. minuti, vseeno pa je njegova ekipa na koncu ostala brez točk. V Italiji še vedno odmeva prestop Valterja Birse v AC Milan. Pojavlja pa se vprašanje, koliko bo sploh igral pri dreče-črnih. Zopet pa se pojavljajo govorice o morebitni posoji. Jasminu Kurtiću in novincu Sassuolu nikakor ne steče Serie A, zabeležili so še drugi zaporedni poraz. V Serie B pa je v dresu Palerma prvič zaigral Aljaž Struna.

Od slovenskih trenerjev v tujini je daleč najuspešnejši nekdanji selektor slovenske reprezentance Matjaž Kek z uvrstitvijo Rijeke v Evropska tekmovanja, v domačem prvenstvu pa v primeru današnje zmage se lahko uvrstil na 2. mesto. Slaviša Stojanović s Crveno zvezdo kljub neprepričljivi igri zmaguje. Darko Milanić pa je po slabem začetku nove sezone s Sturmom končno dosegel prvo zmago.

Poletni prestopni rok se zaključi 2. septembra, v tem času se lahko zgodi marsikaj, tudi za tiste slovenske nogometaše v tujini, katerim nikakor ne uspe priboriti mesto v prvi postavi ali pa so na stranskem tiru, da nadaljujejo kariero kje drugje.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Manchester City 2-0 Hull Igral do 75. minute. V 63. minuti prejel rumeni karton.
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Newcastle Utd 1-0 Fulham Izven postave.
Etien Velikonja (Cardiff City) Cardiff 0-0 Everton Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) WBA 0-2 Swansea Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Salzburg 1-1 Rapid Wien Odigral celotno srečanje. V 43. minuti asistiral za 1:0.
Dare Vršič (Austria Wien) Austria Wien 1-1 Innsbruck Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Grödig 3-6 Neustadt Igral od 81. minute. V 83. minuti zadel za 3:4.
Robert Berić (Sturm) Sturm Graz 4-1 AC Wolfsberg Odigral celotno srečanje. V 73. minuti zadel iz enajstmetrovke za 4:1.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Dejan Kelhar (Gabala) Gabala 2-0 Khazar Odigral celotno srečanje.
Lucas Horvat (FC Baku) FC Baku 3-0 Neftci Baku Odigral celotno srečanje.
Jure Travner (FC Baku) FC Baku 3-0 Neftci Baku Odigral celotno srečanje.
BELGIJA – JUPILER LIGA
Vito Plut (W. Beveren) W. Beveren 1-2 Club Brugge Izven postave.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Cherno More 3-1 Ludogorets Izven postave.
Elvedin Džinić (Botev) CSKA Sofia 0-0 Botev Sedel na rezervni klopi.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Paralimni) APOEL – Paralimni Tekma je v ponedeljek.
Nikola Tolimir (Paralimni) APOEL – Paralimni Tekma je v ponedeljek.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) St. Etienne 2-1 Bordeaux Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Panthrakikos 2-1 Panaitolikos Sedel na rezervni klopi.
Dino Šeremet (Panthrakikos) Panthrakikos 2-1 Panatailikos Igral od 45. minute.
Andraž Struna (PAS Giannina) Kalloni 1-0 Giannina Igral od 66. minute.
Rok Elsner (Aris) Atromitos – Aris Tekma je v ponedeljek.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Rijeka – Lokomotiva Zagreb Tekma je v ponedeljek.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Branko Ilić (H. Tel Aviv) H. Beer Sheva 2-0 H. Tel Aviv Ni podatka.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Catania 0-3 Inter Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Genoa 2-5 Fiorentina Igral od 77. minute.
Rene Krhin (Bologna) Bologna 2-2 Sampdoria Igral do 65. minute. V 38. minuti prejel rumeni karton.
Maks Barišič (AC Milan) AC Milan 3-1 Calgiari Izven postave, igral bo za Primavero.
Valter Birsa (AC Milan) AC Milan 3-1 Calgiari Sedel na rezervni klopi.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 2-4 Napoli Odigral celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Chievo) Chievo 2-4 Napoli Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Sassuolo 1-4 Livorno Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 1-2 Empoli Odigral celotno srečanje.
Aljaž Struna (Palermo) Palermo 1-2 Empoli Igral od 33. minute. Debitiral v dresu Palerma in v 92. minuti prejel rumeni karton.
Armin Bačinović (Palermo) Palermo 1-2 Empoli Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenič (Padova) Carpi 0-0 Padova Začel v prvi postavi. Tekma je bila v 26. minuti prekinjena in kasneje prestavljena zaradi izpada elektrike.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) Lanciano 1-1 Reggina Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Crotone 1-2 Cesena Igral od 67. minute.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya) Omiya Ardija 1-0 Yokohama M. Igral do 91. minute.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Omiya Ardija 1-0 Yokohama M. Izven postave.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) Hangzhou 2-1 Qingdao Jonoon Izven postave.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Györi) Győr 2-0 Paks Izven postave.
Marko Ranilović (Kaposvari) Kaposvari 0-4 Honvad Odigral celotno srečanje.
Dalibor Volaš (Debrecen) Pecsi 2-1 Debrecen Odigral celotno srečanje. V 5. minuti zadel za 0:1.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff) Sheriff – Dacia Chisinau Tekma je v ponedeljek.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Köln 4-1 Aue Odigral celotno srečanje.
Mišo Brečko (Köln) Köln 4-1 Aue Odigral celotno srečanje.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Dresden 1-1 Ingolstadt Igral do 67. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) FSV Frankfurt 1-1 G. Fürth Odigral celotno srečanje. V 90. minuti prejel rumeni karton.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) Groningen 1-1 Ajax Igral do 46. minute.
Tim Matavž (PSV) PSV 0-0 Cambuur Izven postave.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) Piast Gliewice 1-1 Slask Odigral celotno srečanje.
Marko Šuler (Legia) Cracovia 0-1 Legia Sedel na rezervni klopi.
Rok Štraus (Cracovia) Cracovia 0-1 Legia Sedel na rezervni klopi.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Jan Oblak (Benfica) Sporting 1-1 Benfica Izven postave.
Vid Belec (Olhanense) Maritimo 1-1 Olhanense Sedel na rezervni klopi.
ROMUNIJA – LIGA 1
Jaka Štromajer (Otelul Galati) Otelul – Astra Tekma odpovedana.
Anej Lovrečič (Vaslui) Vaslui – Poli Timisoara Tekma odpovedana.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) Trnava 2-1 B. Bystrica Igral od 69. minute. V 73. minuti prejel rumeni karton.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Radnicki K. 0-2 Crvena Zvezda Odigral celotno srečanje.