Anorthosis Dejana Popovića je v tretjem krogu Uefine konferenčne lige imel lepo priložnost za prvo zmago v skupinskem delu, toda na Cipru so nekoliko presenetljivo do dočke prišli nogometaši estonske Flore.

Estonci so proti Anorthosisu sredi prvega polčasa izgubljali že za dva zadetka, a jih je na tretjem največjem sredozemskem otoku odrešil Rauno Sappinen. Ciprčane je v vodstvo v 25. minuti popeljal Miloš Deletić, le tri minute kasneje pa je za 2:0 s svojim prvim zadetkom v skupinskem delu poskrbel Popović. Toda za Celjana in njegovo moštvo dvojno vodstvo ni bilo dovolj za prvo zmago, saj je v nadaljevanju pri gostih v ospredje stopil Sappinen in z dvema zadetkoma svojemu moštvu priigral točko. Estonski reprezentant je v 38. minuti izid znižal na 2:1, deset minut pred iztekom rednega dela pa je zabil za izenačenje in končnih 2:2. Anorthosis in Flora sta z eno osvojeno točko pri dnu skupine B, v kateri ima po treh krogih vodilni Gent stoodstotni izkupiček, s šestimi točkami pa mu sledi beograjski Partizan.

HJK je po zmagi v prejšnjem krogu, ko so Finci na gostovanju pri armenskemu Alaškertu slavili z 2:4, tokrat na domačem stadionu gostil Maccabi Tel Aviv in doživel visok poraz. Izraelci so moštvo Filipa Valenčiča, ki je na terenu preživel 61. minut, ugnali s kar 0:5 in se zavihteli na vrh skupine A. Maccabi ima po treh tekmah sedem točk, enako kot avstrijski LASK na drugem mestu. HJK je s tremi točkami na tretjem mestu, medtem ko je Alaškert brez osvojene točke na dnu skupine.

Solunski PAOK je na gostovanju v danski prestolnici z 1:2 ugnal Kobenhavn in prevzel vodstvo v skupini F. Grki so na severu Evrope izkoristili neumnost Kamila Grabare, ki si je že v 9. minuti priigral direktni rdeči karton in so v nadaljevanju tekme igralca več znali izkoristiti. Brazilski branilec Sidcley je deset minut kasneje zabil prvi zadetek za goste, za podvojitev vodstva pa je v 38. minuti poskrbel Andrija Živković. Danci so deset minut pred koncem srečanja uspeli izid znižati na 1:2, ko se je med strelce vpisal Pep Biel, toda to je bilo premalo za kaj več kot le časten poraz. Jasmina Kurtića zaradi poškodbe ni bilo v kadru PAOK-a, ki ima po treh odigranih tekmah sedem točk. Kobenhavn je na drugem mestu s šestimi, Slovan iz Bratislave jih ima štiri, medtem ko je gibraltarski Lincoln Red Imps še naprej brez točk.

Anorthosis – Flora 2:2 (2:1)
Deletić (25′), Popović (28′); Sappinen (38′, 80′)

HJK – Maccabi Tel Aviv 0:5 (0:1)
Kanichowsky (28′, 60′), Perica (49′ 11m), Saborit (87′ 11m), Shamir (90+4′)

Kobenhavn – PAOK 1:2 (0:2)