Nogometnega vikenda še zdaleč ni konec, pa so naši legionarji že napolnili mreže nasprotnikov. Na tekmah, ki so bile odigrane v petek in soboto, so bili zelo razigrani naši občasni reprezentanti, ki so morda s tem opozorili nase tudi v domovini, uspešni pa so bili tudi trenutni reprezentanti.

Nekdanji nogometaš Maribora Damjan Bohar, je na gostovanju svojega kluba Zagłębie Lubin pri Lechu iz Poznana znova dosegel zadetek. Bohar je zadel za 0:2, gostje pa so tekmo dobili z rezultatom 1:2. Za Boharja je bil to že šesti zadetek v sezoni, Zagłębie Lubin pa na lestvici prve poljske lige zaseda deseto mesto. Za goste sta nastopila tudi Saša Aleksander Živec, ki je odigral celotno tekmo in Rok Sirk, ki je v igro vstopil v 92. minuti.

V nizozemski prvi ligi pa je zablestel tudi Haris Vučkić. Nekdanji mladinski reprezentant je na tekmi med Twentejem in FC Emmenom svoj klub popeljal v vodstvo, nato pa rezultat še povišal na 2:0. Domačini so na koncu slavili z visokih 4:1, z novo zmago pa so nogometaši Twenteja prekinili serijo štirih zaporednih porazov. Vučkić je z novima zadetkoma že pri številki 6 in zaseda visoko drugo mesto na lestvici strelcev.

Po tem, ko je Omladič prejšnji teden dosegel prvi gol v sezoni, pa je bil tokrat še uspešnejši. Nekdanji nogometaš Olimpije je bil na tekmi tretje nemške lige med FC Hanso Rostock in 1860 Müchen prvo ime srečanja. Vezist je soigralcu Alschwedi podal za prvi zadetek na srečanju, sedem minut kasneje pa je zadel še sam in rezultat povišal na 2:0. Tekma se je končala z rezultatom 2;1, Hansa Rostock pa je s tretjo zaporedno zmago napredovala na šesto mesto.

Veliki up slovenskega nogometa Anel Hajrić, je na tekmi druge belgijske lige, kjer sta se pomerila njegov Lokeren in Beerschot-Wilrijk, dosegel odločilni zadetek. Ob koncu prvega polčasa je po podaji iz kota z glavo zadel za 2:1, kar je bil tudi končni rezultat tekme.

V italijanski drugi ligi sta naša reprezentanta in člana Empolija Leo Štulac in Jure Balkovec znova odlično sodelovala. Na gostujoči tekmi proti Trapani Calcio je po dobri uri igre Balkovec s podajo našel Štulca, ki je zadel za 1:2. Balkovec je s tem zabeležil tretjo asistenco, Štulac pa drugi gol v sezoni.

Nov gol pa je zadel tudi Rajko Rep, ki je na tekmi prve avstrijske lige med TSV Proctal Hartberg in SV Matteburg prispeval zadetek za 2:1. Tekma se je končala z rezultatom 3:1, Rep pa je s tem vpisal tretji zadetek v sezoni.

Izkušeni slovenski napadalec Zlatko Dedić je na gostovanju WSG Swarovski Tirol pri dunajski Austrii še povečal svojo bero zadetkov. Dedić je v 68. minuti premagal domačega vratarja in zadel za 1:3. Gostje so tekmo dobili z rezultatom 1:3, naš nogometaš pa ima na svojem računu sedaj že 6 zadetkov.

Jan Oblak in soigralci zaključili v ligi prvakov

Dortmund je na povratni tekmi v ligi prvakov gostil Atletico. Madridčani so na zahtevnem g…