Jan Oblak je z madridskim Atleticom gostoval v Barceloni in na stadionu Camp Nou osvojil točko. Barcelona je po remiju 2:2 v slabšem položaju v boju za naslov španskega prvaka.

Katalonci imajo ob tekmi več, točko zaostanka za Realom, ki ga danes čaka dvoboj proti Getafeju. Madričani so boljši tudi v medsebojnih tekmah. A dvoboj Barcelone proti Atleticu se je začel po željah domačinov, ki so povedli že v 12. minuti srečanja. Oblaka je matiral kar Diego Costa, ki je žogo poslal v lastno mrežo. Atletico je nekaj minut kasneje uspel izenačiti, potem ko je najstrožjo kazen realiziral Saul Niguez in postavil izid polčasa. V drugem delu sta sledili še dve enajstmetrovki. Prvo je v 50. minuti z zvitim udarcem izkoristil Messi, v 62. minuti pa je Saul poskrbel za 2:2. Slovenski reprezentant v vratih Atletica Oblak je na tekmi zbral tri obrambe.

Madričani še naprej ostajajo na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice, ki ob koncu sezone vodi v elitno Ligo prvakov.

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…