V 36. krogu španskega državnega prvenstva je Jan Oblak ponovno svojo mrežo ohranil nedotaknjeno in se z Atleticom veselil sedemnajste zmage v letošnji sezoni. Slovenski reprezentančni vratar je uspel 104 ohraniti mrežo nedotaknjeno, s tem dosežkom je skočil na deveto mesto lestvice LaLige, ob tem je njegova uspešnost v tem segmentu 55 odstotna.

Madridčani so na svojem terenu gostili Betis in zmagali z minimalnih 1:0. Kljub temu, da so v 57. minuti ostali z igralcem manj na terenu, je Atletico uspel priti do zmage, ki mu jo je v 74. minuti zagotovil Diego Costa. Slovenski reprezentačni vratar je odigral celotno tekmo in je na dvoboju moral posredovati trikrat ter je že šestnajstič v sezoni zaklenil svoja vrata. Oblak in soigralci so v španskem prvenstvu neporaženi že štirinajst tekem zapored.

Atletico si je z zmago tudi uradno zagotovil uvrstitev v elitno ligo prvakov v prihodnji sezoni, saj ima pred petouvrščenim Villarrealom sedaj devet točk naskoka.

Zadetek in asistenca Prelca premalo za točke

BW Linz je včeraj v avstrijski Bundesligi gostil Tirol. Tekma se je končala z rezultatom 3…