Nogometaši Red Bull Salzburga so med tednom ostali brez Lige prvakov, potem ko so na Švedskem izgubili z domačim Malmöm, nov šok pa doživeli še v domačem prvenstvu, kjer so imeli po petih krogih popoln izkupiček.

V Salzburgu je gostoval graški Sturm , ki ga vodi naš Darko Milanič. Štajerci nove sezone niso odprli najbolje, a bo skalp državnih in pokalnih prvakov črno-belim zagotovo dal dodatne energije. Sturm je že v 14. minuti vodil z 0:2, pod oba zadetka pa se je podpisal Marko Stanković, ki je v četrti minuti zadel po podaji Djuričina, deset minut kasneje pa še po asistenci Schicka. Salzburg se je v 36. minuti približal z zadetkom slovenskega reprezentant Kevina Kampla, ki je sprožil z razdalje, v deseti minuti nadaljevanja je izid poravnal prvi strelec lige Jonathan Soriano, zmagovalca pa je v zadnji minuti rednega dela srečanja odločil Marko Djuričin.

Sturm se je z zmago povzpel na tretje mesto, a se preostala srečanja sedmega kroga Bundeslige še niso končala.