Na Japonskem je prvenstvo v polnem teku, saj so prvoligaši končali s prvo polovico prvenstva. Danes zgodaj popoldne so bile po slovenskem času odigrane tekme 17. kroga, ki so bile s slovenskega vidika znova zelo uspešne.

Med strelce sta se namreč vpisala oba slovenska napadalca. Milivoje Novaković se je s Shimizujem veselil visoke zmage nad Kashiwo, ki je morala po porazu s 3:0 priznati premoč izkušenemu Ljubljančanu in soigralcem. 35-letni napadalec iz Novih Jarš je mrežo gostov načel po pol ure igre, v drugem polčasu pa sodeloval še pri drugem zadetku, potem ko je v 49. minuti gostujoči vratar Sugeno strel slovenskega reprezentanta odbil, a je žogo v lastno mrežo potisnil eden od gostujočih branilcev. Zmago je devet minut zatem potrdil Hiraoka, a bi lahko bila zmaga še višja, saj je Shimizu zapravil še nekaj zrelih priložnosti.

Nekoliko manj zadovoljen je bil po tekmi Zlatan Ljubijankić, a ga lahko veseli odlična strelska forma, saj je zadel že na tretji tekmi zapored. Omiya Ardija, ki se še vedno nahaja na mestih, ki vodijo med drugoligaše, je pred domačimi gledalci doživela poraz s Tokushimo, ki je slavila z izidom 1:3. Nekdanji napadalec Domžal je v 18. minuti poravnal izid, a so gostje znova hitro povedli in v uvodu drugega polčasa s tretjim zadetkom potrdili zmago. Poraz je še toliko bolj boleč, saj je tri točke vzela zadnjeuvrščena ekipa.