Peti krog nizozemske Eredivisie še ni končan, a je slovenske ljubitelje nogometa že navdušil, saj sta se med strelce vpisala kar dva nogometaša iz Slovenije.

Tim Matavž je že znano ime v najmočnejši ligi na Nizozemskem, 30-letni napadalec slovenske reprezentance pa je v 5. krogu bil eden od ključnih akterjev ob domači zmagi Vitesseja nad AZ Alkmaarjem. Gostje so na dvoboju sicer z zadetkom Koopmeinersa iz najstrožje kazni povedli v 33. minuti, a je prav Matavž bil tisti, ki je tik pred odmorom izid poravnal, kar je bil za Primorca tretji zadetek v letošnjem prvenstvu. Domačini so do nove zmage in treh točk prišli globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa, ko je najstrožjo kazen izkoristil Bero. Vitesse je vodilno moštvo na lestvici Eredivisie, rumeno-črni so doslej zbrali tri zmage in dva remija ter imajo ob tekmi več točko prednosti pred amsterdamskim Ajaxom.

Še naprej pa odlično za Twente igra Haris Vučkić, ki se bori za sam vrh lestvice strelcev. Nekdanji veliki up slovenskega nogometa je na uvodnih petih tekmah mrežo nasprotnika našel kar štirikrat in je najboljši strelec svojega kluba, ki je proti Utrechtu na domačem terenu zmagal z rezultatom 3:1. Vučkić je zabil na sredini drugega polčasa in svoje moštvo popeljal v vodstvo z 2:1. Podobno kot Vitesse je tudi Twente odlično začel novo sezono in je v prvih petih krogih ob dveh zmagah še naprej neporažen.