Slovenski reprezentančni napadalec Tim Matavž, ki brani barve Vitesseja je dosegel zadetek, a ostal brez točk. Že v osmi minuti je gostujoči Vitesse v vodstvo popeljal Matavž, ki je prejel podajo v prazen prostor in brez težav ugnal vratarja Heerenveena. Ob polčasu je Matavž s soigralci vodil z rezultatom 1:2, vendar so domači v drugem polčasu zrežirali preobrat v šestih minutah in slavili s 3:2.

Matavž se je v petnajstem nastopu v tej sezoni veselil že šestega zadetka. Ob sedmih zmagah, dveh remiji in šestih porazih zasedajo šesto mesto na lestvici, medtem ko je 30-letni slovenski napadalec na dvanajstem mestu lestvice strelcev.