Tim Matavž nadaljuje z odličnimi predstavami v nizozemske Eredivisie. Primorec je v petem krogu na gostovanju pri ekipi Zwolle ob zmagi z 0:2 zabil oba zadetka za Vittese in bil najzaslužnejši za drugo zmago v sezoni. Vitesse se po petih krogih nahaja na šestem mestu ligaške razpredelnice, Matavž pa se s štirimi zadetki nahaja na petem mestu lestvice strelcev.

Strelsko uspešen je bil tudi nekdanji slovenski reprezentant Valter Birsa, ki je ob gostovanju Chieva v Rimu proti Romi zabil pravi evrogol. Rimljani so po prvem polčasu vodili z 2:0 in imeli stvari pod nadzorom, nato pa je udaril 32-letnik iz Šempetra pri Gorici ter znižal na 2:1. Za točko Verončanov je sedem minut pred iztekom rednega dela zabil Stepinski. To je bil prvi zadetek za Birso v letošnji Serie A.

Tim Matavž:

Valter Birsa

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…