V ligi Evropa so bile odigrane tekme 2. kroga. Podobno kot Maribor si je tudi hrvaški aktualni prvak Dinamo privoščil usodne napake ožje obrambe in vratarja, kar je Ludogorets znal kaznovati in se z drugo zmago zasidral na 1. mestu skupine B. Prav tako je se je druge zaporedne zmage veselil Salzburg, ki vodi v skupini C. Fiorentina se je morala kar potruditi za zmago na težkem terenu v Ukrajini. Matjaž Kek je z Rijeko osvojil prvo točko v evropskih tekmovanjih. Druge točke pa se je veselil moldavski Sheriff. Švicarski St. Gallen je izgubil v Angliji pri Swanseaju, zapravili pa so tudi enajstmetrovko. Poljski prvak pa še ni okusil točke v evropskih tekmovanjih. Od Slovencev, ki niso bili v ospredju, sta celotno srečanje odigrala le Miral Samardžič pri Sheriffu in Kevin Kampl pri Salzburgu. Roman Bezjak v dresu Lugogoretsa ima težave z gležnjem, zato je mu je trener Stojče Stoev namenil zadnjih 20 minut tekme. Tim Matavž se je prve zmage veselil na klopi za rezervne igralce. Rezervni vratar Jug je prav tako sedel na klopi Bordeauxa in spremljal poraz svoje ekipe. Še vedno pa so Čavušević, Šuler, Iličić in Škarabot poškodovani.

LUDOGORETS 3:0 DINAMO ZAGREB
Strelci: Juninho Quixada 12., Misidjan 34., Djakov 61.
Roman Bezjak (Ludogorets) je v igro vstopil v 71. minuti.

Hrvaški prvak Dinamo iz Zagreba je po zaslugi napak ožje obrambe in vratarja visoko s 3:0 izgubil proti Ludogoretsu. Bolgarski prvak je Hrvate povsem nadigral in se maščeval za lanski poraz v Zagrebu, ko so globoko v sodnikovem podaljšku v 98. minuti prejeli zadetek in izpadli v dodatnih kvalifikacijah za Ligo prvakov. Domači so povedli že v 11. minuti, ko je Dyakov poslal predložek z roba šestnajst meterskega prostora, Marcelinho je z glavo podaljšal do osamljenega Juninha Quixade, ki je iz bližine z glavo premagal vratarja Zeleniko. Po dvajsetih minutah tekme je prvič zapretil tudi Dinamo, a je vratar Stoyanov ubranil udarec Soudanija. V 34. minuti zopet panika v kazenskem prostoru gostov in Nizozemec Misidjan je brez težav kaznoval hudo napako vratarja Zelenike. Modri so nadaljevali z igro, polno napak, a pred koncem 1. polčasa je Soudani na robu kazenskega prostora sprožil močan, natančen strel, vendar se je z izjemno obrambo izkazal bolgarski vratar. Bolgari so v 1. polčasu povsem zasenčili Hrvate, imeli žogo več v svoji posesti (70:30) in ustvarjali priložnosti. Hrvatje so igrali prepočasi brez idej, zvezdnik Sammir se je vlekel po igrišču, preveč je bilo podaj nazaj proti obrambi in vratarju in tako vnašali nemir, Bolgari pa so potrpežljivo čakali na napake in jih tudi izkoristili. Nič kaj drugače, tudi po menjavi pri gostih, ni bilo v 2. polčasu. V 60. minuti je Sammir izgubil žogo na polovici, domači so hitro krenili v napad in kapetan Dyakov je z desetih metrov premagal nemočnega Zelenika za 3:0. Čez štiri minute je Espinho zapravil priložnost za 4. zadetek, vendar je streljal čez vrata. Šele po vstopu 17-letnega Alena Halilovića so se prebudili tudi gostje, ki je nekajkrat uspešno prebil po desni strani in zapravil prosti udarec. To pa je bilo tudi vse, občutno premalo, kar je pokazal hrvaški prvak in bolgarski prvak je zasluženo slavil drugo zmago zapored.

ČERNOMOREC 0:2 PSV EINDHOVEN
Strelca: Depay 13., Jozfezoon 88.
Tim Matavž (PSV) ni vstopil v igro.

Černomorec je doma gostil nizozemski PSV, ki je po blamaži proti Ludogoretsu  nujno potreboval zmago. V 13. minute je goste v vodstvo popeljal Locadia, ki je v napadu dobil prednost pred Matavžem. V nadaljevanju so domači imeli svoje priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Dve minute pred koncem je Jozfezoon potrdil zmago Nizozemcev.

ESBJERG 1:2 SALZBURG
Strelci: Diouf 89.; Alan 6. in 38.
Kevin Kampl (Salzburg) je odigral celo tekmo.

Avstrijski Salzburg je gostoval pri danskem Esbjergu. Gostje so povedli že po šestih minutah srečanja, ko je podajo Soriana izkoristil Alan. Slednji je vodstvo povišal v 38. minuti. Častni zadetek so domači uspeli doseči šele v 89. minuti, uspešen je bil Diouf. Rdeči biki z drugo zmago zapored vodijo v skupini C.

DNIPRO 1:2 FIORENTINA
Strelci: Šeleznjov 57. (11m); Rodriguez 53. (11m), Ambrosini 73.
Josipa Iličića (Fiorentina) ni bilo v kadru za tekmo.

V hladnem vremenu na razriti zelenici so se bolje znašli Italijani. V 1. polčasu gledalci niso videli zadetkov, v drugem delu sta prva zadetka na vsaki strani padla po streljanju enajstmetrovk. Vodilni zadetek, ki je gostom prinesel zmago in prvo mesto v skupini E, pa je v 73. minuti dosegel veteran Ambosini. Josipa Iličića še kar muči poškodba mišice, zato je bil izven postave.

RIJEKA 1:1 BETIS
Strelca: Benko 10.; Mabwati 14.
Matije Škarabota (Rijeka) ni bilo v kadru za tekmo zaradi poškodbe.

Nogometaši Betisa so na Kantridi sicer imeli terensko premoč, a v 10. minuti so povedli domači. Natančno je z desne pred gol podal Ivan Tomečak, Z volejem pa je mrežo gostov zatresel odlični napadalec Leon Benko. Le štiri minute kasneje je bilo že 1:1, saj je Cedrick Mabwati z natančnim strelom z roba kazenskega strela že v 14. minuti postavil končni izid tekme. Varovanci Matjaža Keka, ki je v hrvaškem prvenstvu na odličnem drugem mestu, so tako prišli do prve točke v evropskih tekmovanjih.

SWANSEA CITY 1:0 ST. GALLEN
Strelec: Routledge 52.
Džengisa Čavuševića (St. Gallen) ni bilo v kadru za tekmo zaradi poškodbe.

V skupini A je Swansea prišel do druge zaporedne zmage. Pred svojimi navijači so premagali švicarski St, gallen z 1:0. edini zadetek je v 52. minuti dosegel Wayne Routledge. V 14 minuti bi gostje lahko povedli s pomočjo enajstmetrovke, vendar je Goran Karanović slabo izvedel strel iz bele točke.

LEGIA VARŠAVA 0:1 APOLLON
Strelec: Sangoy 56.
Marka Šulerja (Legia) ni bilo v kadru za tekmo zaradi težav z želodcem.

Poljski prvak je razočaral svoje navijače, saj je doma izgubil proti ciprskemu Apollonu z 0:1. Čeprav so domači imeli terensko premoč, so gostje prežali predvsem na hitre protinapade. Enega od teh je izkoristil estonski reprezentant Henrik Ojamaa in s prelepim zadetkom odločil tekmo. Poljaki pa so se z drugim zaporednim porazom zasidrali na zadnjem mestu skupine J.

TROMSO 1:1 ŠERIF TIRASPOL
Strelca: Ondrašek 64.; Ricardinho 87.
Miral Samardžić (Šerif) je odigral celo tekmo.

BORDEAUX 1:2 MACCABI TEL AVIV
Strelci: Jussie 48.; Izhtaki 71., Micha 79.
Ažbe Jug (Bordeaux) je sedel na klopi za rezervne igralce.