Nič novega v Bolgariji. Serijski prvak Ludogorec je po neverjetnem razpletu sezone še dvanajstič zapored dvignil lovoriko za najboljšega v državi. Orli so se okitili tudi z naslovom pokalnega prvaka.

Nekaj prstov vmes je ob uspešni sezoni imel tudi slovenski strateg Ante Šimundža, ki je klub vodil do 7. marca letos. Pod njegovim vodstvom je moštvo iz Razgrada v državnem prvenstvu vknjižilo 15 zmag, pet remijev in dva poraza. Usoden je bil zadnji, na domačem terenu proti Pirinu. Ludogorec je v državnem prvenstvu zasedal drugo mesto s štirmi točkami zaostanka za sofijskim CSKA-jem, kontroverzni lastnik kluba Kiril Dimušijev pa se je, kot že ničkolikokrat v zadnjem desetletju, odločil za radikalno potezo in dal nogo 51-letnemu Mariborčanu. Na njegovo mesto je postavil Ivajla Peteva, ki je pred več kot desetletjem začel izjemno serijo zbiranja lovorik kluba.

Petev je poskrbel za rezultatski preobrat in je moštvo do zaključka sezone popeljal na vrhu prvenstvene razpredelnice. Sledil je šokanten zaključek sezone. Tri kroge pred koncem je Ludogorec remiziral in se po zmagi CSKA-ja vnovič znašel v zaostanku za najtrofejnejšim bolgarskim klubom. Krog kasneje so remizirali tudi Sofijčani, orli pa so na obračunu proti Levskemu v zadnji tretjini dvoboja uprizorili neverjeten preobrat, do 66. minute so izgubljali z 1:2, ter se z osvojenimi tremi točkami ponovno znašli na prvem mestu. Potrdili so jih z minimalno zmago v zadnjem krogu in s točko naskoka osvojili nov naslov.

Le nekaj dni pred tem so v finalu pokala ugnali CSKA 1948 in v vitrine pospravili še tretjo pokalno lovoriko. V minuli sezoni je v jesenskem delu v Razgradu igral tudi Žan Karničnik. Slovenski reprezentant je v državnem prvenstvu zbral pet nastopov, pozimi pa se je preselil v Celje.