Tri srečanja tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov so bila na sporedu že včeraj. Praška Sparta je s 4:2 premagala švedski Malmö, bratislavski Slovan je z 2:1 slavil na tekmi z moldavskim Šerifom, trojček domačih zmag pa je dopolnil tudi madžarski prvak Debrecen.

Ta je pred domačimi gledalci gostil beloruski BATE Borisov, ki se je domov vrnil z minimalnim zaostankom. Za ugodno izhodišče Debrecena je v 56. minuti poskrbel napadalec Ibrahim Sidibe. Izkušeni Senegalec je najprej izsilil prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je nato še sam izvedel. Oba Slovenca, Rene Mihelič in Dalibor Volaš sta srečanje pričela v začetni enajsterici trenerja Elemerja Kondasa, a na igrišču nista preživela vseh 90 minut. Mihelič je igrišče zaradi poškodbe zapustil že v 32. minuti, Volaš pa točno pol ure kasneje.

Ob Mariborčanih bodo danes v ognju še štirje Slovenci. Kevin Kampl bo v dresu Salzburga gostoval pri azerbajdžanskem Qarabagu, Martina Milca čaka spopad z atenskim Panathinaikosom, Roman Bezjak in Branko Ilić pa se bosta pomerila kar med seboj, uvodni obračun Ludogorca in Partizana bo odigran pri bolgarskih prvakih.