Pred reprezentančnim odmorom je bil v torek in sredo odigran četrti krog Lige prvakov, v katerem so se merili nekdanji in trenutni slovenski reprezentantje.

V torek sta svoje delo opravila nekdanja reprezentanta, Kevin Kampl in Samir Handanović. Kampl je dobil priložnost v drugem polčasu, s soigralci pa so se veselili tretje zmage v skupini G in zasedajo prvo mesto na lestvici. Po prvem polčasu je dobro kazalo tudi vratarju Handanoviću, saj so na odmor odšli s prednostjo z 0:2. V drugem delu so Nemci uspeli zadeti trikrat in jim vrnili za poraz v Milanu.

V sredo so tekme Lige prvakov odigrali sedanji reprezentantje, za točke so se borili Jan Oblak, Petar Stojanović in Josip Iličić. Vratar Oblak je z Atelticom gostoval v Leverkusenu in doživel prvi poraz v letošnji sezoni Lige prvakov, domači so slavili z 2:1. Stojanovićev Dinamo iz Zagreba je imel do sonikovega dodatka vodstvo s 3:1, a so nato prejeli dva zadetka in morali so se zadovoljiti z delitvijo točk. Atalanta Josipa Iličića je osvojila prvo točko v evropskem tekmovanju, nasproti jim je stal eden od favoritov za naslov, Manchester City. Angleži niso unovčili strela z bele točke, medtem ko Atalanta ni uspela izkoristiti številčne prednosti na zelenici, saj je bil Claudio Bravo izključen.

Zenit – RB Leipzig 0:2