Švicarski Lugano našega reprezentanta Sandija Lovrića je v 9. krogu švicarske Superlige na svojem stadionu gostil in premagali Basel z 1:0. Novopečeni vezist Slovenije je za domače odigral vseh 90 minut, do zmage pa so belo-črni prišli šele v podaljšku tekme, ko je iz enajstih metrov vratarja Basla Heinza Lindnerja premagal rezervist Mattia Bottani. Z zmago so ohranili drugo mesto na lestvici, ki so ga držali že pred obračunom in za vodilnimi Young Boysi zaostajajo dve točki, Basel pa se nahaja na 5. mestu.

Slovan iz Bratislave, ki ga vodi naš strokovnjak Darko Milanič, pa je nanizal še tretjo zaporedno zmago. Tokrat so z rezultatom 0:3 slavili na gostovanju pri Senici. Kenan Bajrič je odigral vseh 90 minut v srcu obrambe, Žan Medved in Alen Ožbolt pa sta vstopila v nadaljevanju srečanja. Po zmagi so se vrnili na vodilni položaj na lestvici, a imajo tekmo manj od drugo uvrščene Dunajske Strede, ki je z klubom iz slovaške prestolnice točkovno povsem poravnana.