Liga prvakov ne počiva! Zopet so lahko ljubitelji nogometa v torek in sredo spremljali tekme 2. kroga skupinskega dela lige prvakov. V torek je največje presenečenje pripravila Dunajska Austrija, ko je na težkem gostovanju pri bogatem Zenitu iz Petersburga remizirala brez zadetkov in prišla do dragocene točke. Naslednji dan pa se je aktualni italijanski prvak Juventus v dvoboju s turškim Galatasarayjem moral zadovoljiti s točko, čeprav so gledalci videli štiri zadetke. Valter Birsa bi zagotovo igral ma tekmi med Ajaxom in Milanom, vendar ga je bolečina v mišici preselila na klop za rezervne igralce. Jan Oblak je bil na tribuni, pri Dunajski Austriji pa na Dareta Vršića že dolgo ne računajo več.

ZENIT PETERSBURG 0:0 AUSTRIJA DUNAJ
Dare Vršić je bil izven postave.

Avstrijci so gostovali v Rusiji in po pogumni in disciplinirani se domov vračajo brez prejetega zadetka in dragoceno točko. V 1. polčasu je Zenit odločno krenil v dvoboj, saj jih je zanimala le zmaga. V 12. minuti je Hulk zapravil najlepšo priložnost za vodstvo, saj je zadel vratnico. Minuto pred odmorom pa so Rusi ostali z desetimi, zaradi grobega prekrška je srečanje predčasno zaključil nizozemski reprezentant Axel Witsel. V 2. polčasu so Avstrijci nekajkrat ogrozili vratarja Zenita, vendar neuspešno. Ker pa tudi Rusi niso uspeli zadeti, se je tekma končala brez zadetkov in delitvijo točk.

AJAX 1:1 AC MILAN
Strelca: Denswil (90); Balotteli (94, 11m)
Valter Birsa je sedel na klopi za rezervne igralce.

AC Milan je gostoval pri nizozemskem Ajaxu, kjer pa v 1. polčasu gledalci niso videli zadetkov, saj si obe ekipi nista pripravili nobene prave priložnosti. V 2. polčasu so v 48. minuti prvi zapretili Italijani, vendar Montolivo ni bil natančen. V 62. minuti je izjemno priložnost zapravil Balotteli. V nadaljevanju pa do konca tekme so napadali gostje in iskali zadetek, ki bi jim prinesel zmago in tri točke, vendar so v zadnji minuti prvi zadeli Nizizemci. Po podaji iz kota je bil v kazenskem prostoru najvišji Denswil in z glavo premagal nemočnega Abbiatija. Toda veselje Nizozemcev ni trajalo dolgo. V sodnikovem podaljšku je v kazenskem prostoru padel Balotteli in glavni sodnik je dosodil sumljivo enajstmetrovko, katero je napadalec Milana sam uspešno realiziral. Valter Birsa bi moral začeti tekmo, toda med ogrevanjem je Primorec začutil bolečine v mišici, zato v klubu niso želeli tvegati, zato si je tekmo ogledal s klopi za rezervne igralce..

PSG 3:0 BENFICA
Strelca: Ibrahimović (5, 30), Marquinhos (25)
Jan Oblak je sedel na tribuni.

Portugalska Benfica je gostovala pri bogatem PSG, toda že po pol ure je bilo jasno, da bo zmaga, vredna tri točke, ostala doma. Že v 5. minuti je portugalsko mrežo načel kapetan Zlatan Ibrahimović. Čez 20 minut je bilo na semaforju že 2:0, uspešen je bil branilec Marquinhos. V 30. minuti pa je kapetan Parižanov še drugič zatresel mrežo in postavil končni izid tekme. Jan Oblak je visok poraz svoje ekipe spremljal s tribune.