Anglija – Championship

Tokrat smo Slovenci zaman čakali, da bo kateri od naših legionarjev dobil priložnost za igro v 44. in 45. krogu Npower Championshipa. Naj spomnimo, da v Angliji nastopajo trije legionarji, Robert Koren, Nejc Pečnik in Etien Velikonja.

Avstrija – Bundesliga, 30 in 31. krog:

30. krog:
Austria Vienna vs. Rapid Vienna 2:2:
Na mestnem derbiju Dunaja Dareta Vršiča na žalost ni bilo v ožjem izboru Austrije.

RB Salzburg vs. Wolfsberger 6:2:
Kevin Kampl je srečanje začel od prve minute in bil zelo aktiven. V svojo statistiko je vpisal 2 asistenci.

31.krog:
Admira Wacker vs. Austria Vienna 0:2:
Tudi v 31. krogu Dare Vršič ni dobil priložnosti za igro.

Rapid Vienna vs. RB Salzburg 1:3:
Tudi v 31. krogu avstrijske Bundeslige je Kevin Kampl vpisal v svojo statistiko eno asistenco in tako pripomogel k novi zmagi Salzburga.

Belgija – Jupiler League Playoff EL grp. B, 4. krog in 5. krog:

4.krog:
Vaaslan Bevereen vs. Charleroi 0:0
Vito Plut je na igrišče vsopil v 82. minuti, Elvedina Đinića pa ni bilo v ekipi.

5. krog:
Mechelen vs. Vaaslan Bevereen 2:0
Vito Plut je sedel na klopi za rezervne igralce.

Lueven vs. Charleroi 0:0
Tudi Elvedin Džinić je sedel na klopi za rezervne igralce.

Bolgarija – A Grupa, 23. in 24. krog:

23. krog:
FC Beroe – Cherno More 1:0:
Sebastjan Komel je tekmo začel v prvi enajsterici in na igrišču ostal do 69. minute, ko ga je zamenjal napadalec Kolev.

24. krog:
Cherno More – FK Pirin 5:1:
Tudi tokrat je Komel začel v prvi enajsterici in bil zamenjan v 72. minuti tekme.

Rene Mihelič za Levski ni odigral nobene tekme v omenjenih krogih, saj je v 22. krogu prejel rdeči karton. Je pa odigral tekmo v bolgarskem pokalu proti Lokomotivi, tekma pa se je končala z 0:0.

Hrvaška – 1. Division, 28. krog in 29. krog:

28. krog:
Rijeka vs. Lokomotiva 0:2
Rijeka je doživela drugi zaporedni poraz. Matija Škarabot je na igrišče vstopil v 72. minuti. Kris Jogan pa ni igral.

29.krog:
Hajduk Split vs. Rijeka 1:2
Rijeka je po dveh porazih zabeležila zelo pomembno zmago in se na lestvici prebila na 3. mesto. Matija Škarabot je odigral celotno srečanje. Kris Jogan pa ni igral.

Italija – Serie A, 33. krog in 34. krog:

33. krog:
Inter vs. Parma 1:0
Samir Handanović je odigral celotno srečanje. Vid Belec pa je sedel na klopi za rezervne igralce.

Catania vs. Palermo 1:3
Josip Iličić je na vročem siciljanskem derbiju v 95. minuti izenačil in svoji ekipi priboril zelo pomembno točko. Jasmin Kurtić je igral do 78. minute. Palermo se krčevito bori za obstanek v Serie A. trenutno so na 18. mestu, ki vodi v 2. ligo, in zaostajajo točko za 17. mestom, ki zagotavlja obstanek v 1. ligi.

Siena vs. Chievo 0:1
Boštjan Cesar bo po koncu sezone najverjetneje zapustil Chievo, zanj se zanimata Sampdoria, s katero je bil pozimi že dogovorjen za prestop, vendar je Chievo prižgal rdečo luč, in Fiorentina. Vseeno pa je odigral celotno srečanje, v 89. minuti je prejel rumeni karton. Bojan Jokić pa je sedel na klopi za rezervne igralce.

Fiorentina vs. Torino 4:3
Najbolj zanimivo srečanje tega kroga. Valter Birsa je sedel na klopi za rezervne igralce.
Bologna vs. Sampdoria 4:3
Rene Krhin je odigral celotno srečanje.

34. krog:
Palermo vs. Inter 1:0
Josip Iličič je kljub zdravstvenim težavam v izjemni formi, v 12. minuti je z zadetkom odločil tekmo, v 71. minuti ga je zamenjal Abel Hernandez. Jasmin Kurtić je odigral celotno srečanje. Prav tako na drugi strani je Samir Handanović odigral celotno srečanje. Vid Belec pa je sedel na klopi za rezervne igralce.

Chievo vs. Genoa 0:1
Boštjan Cesar ni igral zaradi rumenih kartonov. Bojan Jokić pa je sedel na klopi za rezervne igralce.

Torino vs. Juventus 0:2
Torinski derbi je pripadel vodilnemu Juventusu. Valter Birsa je v igro vstopil v 83. minuti.

Atalanta vs. Bologna 1:1
Rene Krhin je sedel na klopi za rezervne igralce in ni dobil priložnosti za igro.

Italija – Serie Bwin, 37. krog (odigrano med tednom), 38. krog in 39. krog:

37. krog:
Modena vs. Bari 0:0
Siniša Anđelković je odigral celotno srečanje. Dejan Lazarević je bil menjan v 62. minuti.

Pro Vercelli vs.Varese 2:1
Aljaž Struna je odigral celotno srečanje.

Hellas Verona vs. Cittadella 4:2
Armin Bačinović je sedel klopi za rezervne igralce in ni dobil priložnosti za igro.

Virtus Lanciano vs. Ternana 1:1
Danijel Mačeta ni kandidiral za srečanje.

Padova vs. Crotone 2:1
Enej Jelenič je prvič v tej sezoni odigral celotno srečanje.

38. krog
Novara vs. Modena 0:1
Siniša Anđelković je odigral celotno srečanje, v 28. minuti je prejel rumeni karton. Tudi Dejan Lazarević je odigral celotno srečanje.

Ternana vs.Varese 0:1

Hellas Verona vs. Brescia 4:2

Cesena vs. Virtus Lanciano 1:1
Danijel Marčeta ni kandidiral za srečanje.

Ascoli vs. Padova 0:1
Enej Jelenič je zopet odigral celotno srečanje.

39. krog:
Modena vs. Sassuolo 2:1
Modena je na krilih vodilnega strelca Serie B Matea Ardemagnija premagala vodilno ekipo Sassuolo in se zopet vključila v boj za play off, saj za šestouvrščenim Varesejem zaostaja 2 točki. Siniša Anđelković ni igral zaradi rumenih kartonov. Dejan Lazarević pa je odigral celotno srečanje.

Varese vs. Cittadela 2:0
Aljaž Struna si je srečanje ogledal s tribune.

Ascoli vs. Hellas Verona 0:5
Verona je v gosteh visoko premagala Ascoli in se bori z Livornom za 2. mesto, ki še prinaša napredovanje v Serie A. Po dolgem času je bil Armin Bačinović v prvi enajsterici in odigral celotno srečanje.

Virtus Lanciano vs. Crotone 1:1

Padova vs. Novara 3:3
Enej Jelenič je odigral celotno srečanje, v 60. minuti je prejel rumeni karton.

Japonska – J. League Division 1, 7. in 8. krog:

7. krog:
Omiya Ardija vs. Urawa Red Diamonds 1:0:
Naša napadalca Novaković in Ljubijankić sta začela tekmo v napadalnem tandemu, slednjemu, Ljubijankiću, pa je v 47. minuti prvega polčasa uspelo zatresti mrežo gostov in tako doseči svoj tretji letošnji zadetek v japonskem prvenstvu.

8. krog:
Kashiwa Reysol vs. Omiya Ardija 0:4:
Tudi tokrat sta imela glavno vlogo prav naša napadalca, ki sta tekmo začela od prve minute. Dva zadetka za Ardijo je dosegel Novaković, Ljubijankić pa je v svojo statistiko vpisal dve asistenci.

Madžarska – Nemzeti Bajnokság, 24. in 25. krog:

24. krog:
Lombard Papa vs. Gyori ETO 1:1:
Rok Kronaveter je odigral celotno srečanje.

Darko Brljak tokrat ni dobil priložnosti, medtem, ko Kronaveter ni bil izbran v ožji izbor za tekmo 25. kroga madžarske lige.

Ness Hungary NB II – Zahod, 23. in 24. krog:

23. krog:
Zalaegerszeg BKV Előre 1:0:
Tako Safet Jahić kot tudi Denis Grbič sta odigrala celotno srečanje.

24. krog:
Puskás FC Zalaegerszeg 1:1:
Tudi tokrat sta oba zgoraj omenjena igralca tekmo začela v prvi postavi, vendar pa je tokrat gostujoči trener zamenjal Denisa Grbiča v 69. minuti.

Nemčija 2. Bundesliga, 30 in 31. krog:

30. krog:
MSV Duisburg vs. FC Koln 1:1:
Tako Brečko kot Maroh sta odigrala celotno srečanje.

VFL Bochum vs. St. Pauli 3:0:
Zlatko Dedič je bil tokrat zelo razigran. Dosegel je dva zadetka, prvega iz najstrožje kazni, drugega pa po podaji Goretzkega.

31. krog:
SV Sandhausen vs. VFL Bochum 0:1:
Dedič je tudi tokrat odigral celotno srečanje.

FC Koln vs. 1860 Munchen 1:1:
Oba naša legionarja sta odigrala celotno srečanje.

Nizozemska – Eredivisie, 31. krog in 32. krog:

31. krog:
AZ vs. PSV 1:3
Tim Matavž je odigral celono srečanje.

VV Venlo vs. Twente 1:0
Aleksander Radosavljević je odigral celotno srečanje in se veselil zelo pomembne zmage.

Groningen vs. ADO 2:0
Andraž Kirm je odigral celotno srečanje in bil podajalec pri obeh zadetkih.

32. krog:
PSV vs. Groningen 5:0
PSV je že v 1. polčasu tekmecu nasul 5 zadetkov. Tim Matavž je v 4. minuti zadel prvi gol na srečanju in prekinil trimesečni strelski post. Visoko vodstvo je PSV nekoliko uspavalo, kajti prebudili so se tudi gostje in uspeli preko 2 asistenc Andraža Kirma znižati zaostanek.

ADO vs. VV Venlo 1:1
Aleksander Radosavljević je odigral celotno srečanje.

Poljska – Ekstraklasa, 23. krog in 24. krog

23. krog:
Slask vs. Lechia 1:1
Zdaj je že jasno, da Slask ne bo obranil 1. mesta Ekstraklase, zato se sedaj krčevito bori za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. V prvenstvu so trenutno na 3. mestu. Oba Slovenca sta igrala po en polčas, Dalibor Stevanović je igral v 1. polčasu, v 2. polčasu pa ga je zamenjal Rok Elsner.

Widzew Lodž vs. Piast Gliwice 3:1
Denis Kramar tokrat ni igral zaradi težav z mišico.

Legia vs. Pogon Szczecin 3:1
Legia je na dobri poti, da osvoji državno prvenstvo na Poljskem. Marka Šulerja ni bilo v kadru za srečanje. Kot kaže v Legii ne računajo več na usluge slovenskega branilca, zato bo najverjetneje poleti iskal novega delodajalca.

24. krog:
Zaglebie Lublin vs. Slask 4:0
Slask je v derbiju Šlezije doživel visok poraz, zato so izgubili mesto na lestvici in so sedaj na 4. mestu. Dalibor Stevanović je igral do 65. minute, v 61. minuti pa je na zelenico pritekel Rok Elsner.

Wisla Krakow vs. Widzew Lodž 1:0
Widzew je doživel boleč poraz na gostovanju in na lestvici zdrsnil na 14. mesto, ki še zagotavlja obstanek med prvoligaši. Denis Kramar ni igral zaradi poškodbe.

Piast Gliwice vs. Legia 0:0
Marka Šulerja ni bilo v kadru za srečanje.

Poljska – 1. liga, 22. krog in 23. krog

22. krog:
Cracovia vs. Warta Poznan 2:1
Andraž Struna je je sedel na klopi za rezervne igralce in ni dobil priložnosti za igro. Rok Štraus je poškodovan.

23. krog:
GKS Bogdanka vs. Cracovia 0:2
Andraž Struna je ponovno sedel na klopi za rezervne igralce in ni dobil priložnosti za igro. Rok Štraus je poškodovan.

Turčija – Super Lig, 30. in 31. krog:

30. krog:
Orduspor vs. Kasimpasa 0:2:
Fornezzi je na žalost moral dvakrat po žogo v svojo mrežo.

31. krog:
Bešiktaš vs. Orduspor 2:0:
Tudi na tem srečanju Sašo Fornezzi ni ostal nepremagan. Dvakrat so bili uspešnejši nogometaši Bešiktaša in se tako veselili zmage nad Ordusporjem.