V četrtek so bile odigrane povratne tekme osmine finala lige Europe. Od četverice Slovencev se je v četrtfinale uvrstil le Jan Oblak z Benfico, ki je doma remizirala z angleškim Tottenhamom. Z evropskimi tekmovanji pa so končali Roman Bezjak z Ludogoretsom, Kevin Kampl in Josip Iličić s Fiorentino.

BENFICA 2:2 TOTTENHAM
Strelci: Garay (34.), Beto (90./11m); Chadli (78., 79.)

Prvi polčas

Drugi polčas

Benfica je velik del naloge opravila že v Londonu, kjer je slavila s 3:1. Povratno tekmo so bolje začeli Portugalci, ko so po polčasu vodili, ko se je med strelce vpisal Ezequiel Garay. A Tottenham se ni predal in končnica tekme je bila po zaporednih zadetkih Nacerja Chadlija v 78. in 79. spet odprta, vseeno pa so se Portugalci rešili, tudi po zaslugi Oblaka, ki je v zadnji minuti ubranil nevaren strel Gylfija Sigurdssona. V sodnikovem dodatku pa je Lima z bele točke postavil končni izid 2:2 in Benfica se je uvrstila v četrtfinale.

FIORENTINA 0:1 JUVENTUS
Strelec: Pirlo (71.)

Fiorentina je na povratno tekmo prinesla ugoden izid in gol v gosteh s prve tekme, vendar vseeno to ni bilo dovolj za uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja. Domači nogometaši so se do 70. minute dobro borili s  Staro damo, nato pa si je Gonzalo Rodriguez prislužil drugi rumeni karton, hkrati pa je imel Juventus na voljo prosti strel z roba kazenskega prostora. Odgovornost je prevzel Andrea Pirlo in s strelom v zgornji levi kot gola Fiorentine dosegel zmagoviti zadetek na tekmi. Josip Iličić, ki je igral do 72. minute, je imel nekaj priložnosti za zadetek.

VALENCIA 1:0 LUDOGORETS
Strelec: Alcacer (59.)

Na prvi tekmi je Ludogorets na domačem terenu izgubil z 0:3, na povratni tekmi pa tudi ni bilo veliko dvomov o tem, kdo bo napredoval. Valencia je brez večjih težav nadzirala dogajanje na zelenici, o tem priča tudi posest žoge. Španci so prednost s prve tekme povišali v 59. minuti prek Paca Alcacerja, ko je z glavo premagal danes odličnega vratarja Stoyanova, ki je z nekaj obrambami rešil še večjega poraza svoje ekipe. Roman Bezjak, ki je igral do 79. minute, je najlepšo priložnost imel v drugem polčasu, ko je njegov strel ubranil domači vratar Alves.

SALZBURG 1:2 BASEL
Strelci: Soriano (22.); Streller (50.), Sauro (60.)

Gostovanje v Salzburgu se za Basel ni pričel najbolje, saj so že v deveti minuti ostali z igralcem manj na zelenici – Marek Suchy si je prislužil rdeči karton za štart s hrbta. Salzburžani so to izkoristili v 22. minuti, ko je Kevin Kampl z desne strani podal na drugo vratnico, kjer je Jonatan Soriano zadel za 1:0.Tekma je bila v 29. minuti začasno prekinjena. Kevin Kampl je hotel izvesti kot z desne strani igrišča, ko so gostujoči navijači na igrišče začeli metati različne predmete, glavni sodnik Manuel Gräfe pa je moštvi začasno poslal v slačilnici. Izid se do konca tekme ni več spremenil. Avstrijci so imeli že po dveh minutah nadaljevanja odlično priložnost za podvojitev vodstva, vendar je Soriano iz neposredne bližine žogo poslal v stransko mrežo. Basel je to kaznoval v 50. minuti, ko je Marco Streller po podaji iz kota zadel z glavo in šokiral domače navijače. Po šestih minutah nadaljevanja je sledil nov šok za domačine, saj je Gaston Sauro poskrbel za vodstvo Basla z 2:1. Domačini so vztrajno napadali, vendar se izid do konca tekme ni spremenil, za nameček pa so v 86. minuti ostali brez Alana, ki si je prislužil drugi rumeni karton. Tekma se je končala z zmago Basla, ki je napredoval v četrtfinale.