Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je v 32. krogu Serie A prišel do svojega prvenca v dresu Parme. Belokranjec je na dvoboju proti Bologni zadel v tretji minuti sodnikovega dodatka.

Pred dvobojem Parme in Bologne so imeli domačini veliko težav, saj so med tednom zaradi pozitivnega primera enega od članov kluba, morali nekaj časa preživeti tudi v karanteni. To se je bržčas poznalo tudi pri igri ekipe na samem začetku, potem ko so Bolonjčani na stadionu Ennio Tardini povedli z 0:2 po vsega 16. minutah igre. Rezultat na semaforju se nato ni spreminjal vse do tretje minute sodnikovga dodatka drugega polčasa, ko je udaril 31-letni slovenski reprezentant in dosegel svoj prvi zadetek v dresu Parme. A to še ni bilo vse, saj je dve minuti kasneje Inglese poskrbel za nov šok gostov in izenačil na končnih 2:2. Kurtić je ponovno odigral celotno srečanje.

Šest krogov pred koncem je Parma uvrščena na 12. mesto prvenstvene razpredelnice ter ima udobnih enajst točk prednosti pred 18. mestom, ki vodi v izpad. Tega še vedno zaseda Lecce Žana Majerja. Sedemindvajsetletnik je s klubom tokrat gostoval na Sardiniji, pri ekipi Cagliarija, za katero nastopa Valter Birsa. Oba Slovenca sta dvoboj, ki se je končal brez zadetkov, začela na klopi in v igro vstopila v drugem polčasu. Birsa je v igro prišel v 68. minuti ter si v samem zaključku priigral rumeni karton, medtem ko je Majer na teren stopil šestnajst minut pred koncem rednega dela.

Šeško nadaljuje z izjemno strelsko formo

Hoffenheim je v 32. krogu nemške Bundeslige gostil RB Leipzig. Rdeči biki so na gostovanju…