Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je zablestel na obračunu romunskega pokala med Universitateo Craiovo in državnim prvakom Farulom iz Konstance. Belokranjec se je ob visoki zmagi 4:0 med strelce vpisal enkrat.

Universitatea Craiova je do prvega zadetka prišla tik pred odhodom na odmor, ko je v kazenskem prostoru nasprotnika imenitno odreagiral Elvir Koljić. Odločitev o zmagovalcu je padla na začetku drugega dela. Že v 52. minuti je z glavo rezultat podvojil Stefan Bairam. Le dve minuti kasneje je za najlepšo potezo srečanja poskrbel Kurtić, ki je imenitno udaril iz velike razdalje in povišal na neulovljivih 3:0. Za končni rezultat in osvojitev prvega mesta v skupini je v zaključku dvoboja poskrbel 19-letni Atanas Trica. Domačini bodo pokalne boje nadaljevali aprila prihodnje leto, ko bo na sporedu četrtfinale.

Universitatea Craiova – Farul 4:0 (1:0)
Koljić (45+2′), Bairam (52′), Kurtić (54′), Trica (86′)

Zadetek slovenskega reprezentanta od 4:44 naprej:

Korošec zabil Panathinaikosu, ki pa v Bolgarijo potuje s prednostjo (VIDEO)

Grški Panathinaikos je, s pomočjo dveh Slovencev, evropsko sezono pričel z zmago nad Botev…