Molde je včeraj na prvi tekmi šestnajstine finala v evropski konferenčni ligi gostil poljsko Legio. Blaž Kramer in soigralci so sprva zaostajali za tri zadetke, do konca tekme pa so zaostanek uspeli znižati. Domači Molde je slavil s 3:2.

Nogometaši domačega moštva so v srečanje krenili odločno. Izjemen začetek domačih nogometašev norveškega prvoligaša potrjuje tudi statistika. Vse tri zadetke so domačini zadeli v prvi polovici prvega polčasa. Prve dva zadetka za Molde je dosegel 31-letni Fredrik Gulbrandsen, ki se je med strelce vpisal v 12. in 19. minuti. Tretji gol za domače je v 24. minuti dosegel Markus Andre Kaasa. V nadaljevanju srečanja so gostje zadeli dvakrat. Za znižanje zaostanka na 3:1 je zadel Josue, ki je bil natančen v 63. minuti, drugi gol za Legio pa je dosegel Augustyniak. Blaž Kramer je tekmo začel na klopi za rezervne igralce, v igro pa je vstopil v 66. minuti.

Povratna tekma teh dveh ekip bo odigrana 22. februarja, ob 21:00.