V četrtfinalnem obračunu lige prvakov med Leipzigom in Atleticom so z rezultatom 2:1 slavili Nemci in se zasluženo uvrstili v polfinale, kjer se bodo v torek 18. avgusta pomerili s francoskim PSG-jem.

Zanimiv obračun v Lizboni sta v začetnih postavah svojih moštev začela oba Slovenca, ki sta na terenu preživela vseh 90 minut. Kevin Kampl je ponovno bil pravi motor na sredini Leipziga, medtem ko je Janu Oblaku v vratih Atletica ob koncu zmanjkalo tudi nekaj sreče. Po uvodnem polčasu, v katerem si moštvi nista priigrali veliko resnih priložnosti in se je končal brez zadetkov, so Nemci drugi del pričeli zelo ambiciozno in so že po petih minutah nadaljevanja prišli do vodstva z 1:0, potem ko se je po podaji Marcela Sabitzerja z desne v kazenskem prostoru Madridčanov odlično znašel Daniel Olmo in z glavo matiral nemočnega Oblaka. Španci so do izenačenja prišli v 71. minuti, ko je portugalski napadalec Joao Felix, ki je v igro vstopil le trinajst minut prej, prodrl v kazenski prostor in po prekršku Lukasa Klostermanna izboril najstrožjo kazen, ki jo je dvajsetletnik tudi uspešno realiziral. Trenutek odločitve se je zgodil dve minuti pred koncem rednega dela. Rezervist Tyler Adams se je z roba kazenskega prostora odločil za strel v desni kot Oblakovih vrat, a je žoga vmes zadela Stefana Savića ter močno spremenila smer in tako premagala slovenskega reprezentančnega vratarja.

Nemci tako še naprej presenečajo evropsko nogometno javnost in se v svoji kratki zgodovini, klub je bil ustanovljen šele pred enajstimi leti, veselijo zaslužene uvrstitve v polfinale najelitnejšega klubskega tekmovanja na svetu.