Predzadnji krog poljskega državnega prvenstva je ponovno bil uspešen za slovensko kravano v ekipi Zaglebie. Moštvo iz Lublina je na domačem terenu ugnalo trinajstkratne poljske prvake, ekipo Wisle iz Krakova.

Zaglebie iz Lublina je Krakovčane v ligi za obstanek gostil na dvoboju, ki ni imel pretiranega rezultatskega pomena, saj se obe moštvi že lahko pripravljata na novo sezono med prvoligaško elito. Tekmo je sicer bolje začela Wisla, ki je povedla že po 9. minutah srečanja, a so domačini še v prvem polčasu uprizorili preobrat. V 31. minuti so prišli do izenačenja, sedem minut kasneje pa je Saša Aleksander Živec poskrbel za vodstvo z 2:1. Za končnih 3:1 je drugem polčasu poskrbel Lukazs Poreba. Ob Živcu, ki je igral do 82. minute, je tekmo v vrstah domačinov v prvi postavi začel tudi Damjan Bohar, medtem ko je Rok Sirk celotno srečanje preživel na klopi. Za Živca je to bil deveti zadetek v letošnji sezoni in med klubskimi strelci zaseda drugo mesto ter zaostaja le za Boharjem, ki je mrežo nasprotnika našel petnajstkrat.

Uspešen je v moštvu Gornika bil tudi Erik Janža, ki je sodeloval ob zmagi na gostvanju pri ekipi Arka Gdynia. Prekmurec je dvoboj začel na klopi in je v igro vstopil v zaključku srečanja, natančneje v 79. minuti pri izidu 1:1. Štiri minute kasneje je Gornik po zadetku Alasana Manneha prišel do zadetka za končnih 1:2. Tudi Gornik ima obstanek med elito že nekaj časa zagotovljen.