Potem ko smo lahko včeraj uživali v predstavi Maribora in Olimpije, so danes enega od dveh največjih derbijev odigrali tudi pri južnih sosedih. V 135. jadranskem derbiju sta se pomerila Hajduk in Rijeka, obračun pa se je za razliko od prvega letošnjega obračuna, ki so ga s 4:2 dobili Kekovi varovanci, končal brez zmagovalca.

Jadranski derbi zaradi prenove zelenice izjemoma ni bil odigran na splitskem Poljudu, Splitčani so Rečane gostili v bližnjem Dugopolju, na modernem stadionu Hrvatski vitezovi, ki sicer sprejme nekaj čez pet tisoč gledalcev. Matjaž Kek je v ogenj poslal praktično identično postavo kot proti Seville, saj je štajerski strateg posegel le po eni zamenjavi, namesto našega Gorana Cvijanovića se je v začetni enajsterici znašel Ivan Krstanović. Obračun so že v uvodu za nekaj minut prekinili člani navijaške skupine Torcida, do vodstva pa so v 21. minuti prišli Dalmatinci. Lešković je po predložku Vršajevića v kazenskem prostoru igral z roko, zanesljivi izjavalec najstrožje kazni pa je bil Mijo Caktaš. Izgredi domače navijaške skupine se tudi v nadaljevanju tekme niso zaključile, nekaj stolov pa je poletelo tudi proti Keku, kar je moštvu s Kvarnerja v zaključku prvega polčasa dalo le dodatne energije, saj so si Rečani pripravili kar nekaj lepih priložnosti, a do izenačenja prišli v drugem polčasu, ko je v 64. minuti po globinski podaji Zoran Kvrzić postavil končni izid srečanja, čeprav bi se lahko obračun končal z zmago gostov, a so sodniki zaradi domnevnega prepovedana položaja zadetek Andreja Kramarića razveljavili, odločitev ki je poskrbela za kar nekaj ogorčenja. Gostje so bili v drugem polčasu precej nevarnejši od domačih, ki pa so lahko vseeno z remijem manj zadovoljni, saj niso uspeli zmanjšati zaostanka za pokalnimi prvaki, ki s 25 točkami zasedajo drugo mesto.

Že omenjeni Goran Cvijanović je v dresu Rijeke na igrišče pritekel v 82. minuti, ko je zamenjal Mata Jajala, Mirala Samardžića pa zaradi poškodbe mišice ni bilo v kadru slovenskega trenerja na klopi Rečanov.