Na Rujevici sta se v 27. krogu hrvaškega prvenstva pomerila vodilna Rijeka in prvi zasledovalec Dinamo. Derbi pred polno Rujevico ni ponudil zmagovalca, gostitelji, pri katerih je dobro predstavo prikazal tudi Roman Bezjak, pa so brez zmage ostali tri minute pred koncem srečanja.

Rečani so začeli silovito in nadzirali potek tekme od samega začetka. V prvem polčasu so bili domačini konkretnejši, a dveh priložnosti ni izkoristil Mario Gavranović, ki je prvič z desne poskusil v tretji minuti, z nasprotne strani pa še v 13. minuti. Domači so pritisk držali do 20. minute, po tem pa so Zagrebčani le nekoliko umirili igro. Slovenski reprezentant Roman Bezjak je odlično izkoristil priložnost in nekajkrat dobro zaposlil svoje soigralce, v 14. minuti pa je Rijeka po akciji Bezjaka zadela, vendar je bil zadetek dosežen iz prepovedanega položaja. Sam je do prve priložnosti prišel v 32. minuti, vendar je njegov poskus z glavo zletel mimo vrat. Še lepšo priložnost je imel le dve minuti kasneje, uspel je preigrati gostujočega vratarja, a sta se s soigralcem Andrijaševićem nekoliko zapletla in priložnost je splavala po vodi. Nekoliko več je bilo pričakovati od gostov, ki še naprej lovijo moštvo s Kvarnerja, edino resnejšo priložnost pa so si priigrali v 38. minuti, ko je Hodžić sprejel žogo v kazanskem prostoru, a je bila domača obramba znova na mestu. Atraktiven prvi polčas, v katerem so domačini pokazali nekaj več želje po zadetku, vendar se je prvih 45 minut zaključilo brez zadetkov.

V drugi polčas sta nasprotnika vstopila z nekoliko več želje po igri in precej bolj napadalno, resnejših priložnosti za dosego zadetka pa si niso priigrali. V 69. minuti vodstvo Rijeke po zadetku njihovega najboljšega strelca, z glavo je bil natančen Andrijašević. Domači navijači so že videli naslov v svojih rokah, saj bi z zmago Kekovi varovanci prišli na sedem točk prednosti, a so domači po vodstvu prepustili iniciativo gostom, ki so to s pridom izkoristili in izenačili v 87. minuti. V kazenskem prostoru se je odlično znašel Soudani in v stilu Benka premagal domačega kapetana. Srečanje se je končalo z neodločenim izidom 1:1, kar napoveduje neizprosen boj za naslov prvaka, v manjši prednosti je Rijeka, ki ima štiri točke naskoka.

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…