Minuli teden je bil znova v znamenju Matjaža Keka, ki je Rijeko še drugič zapored popeljal v skupinski del Evropske lige. Rečani so z odliko opravili z gostovanjem v moldavskem Tiraspolu, povratni obračun dobili z 0:3, zadeli so Moises, Kramarić in Moreira, ki je prispeval avtogol.

Rečane sicer jeseni čaka težavna naloga, saj je moštvu s Kvarnerja petkov žreb v Monacu namenil zahtevne nasprotnike, Sevillo, ki brani lovoriko, Feyenoord ter Standard iz Liega, pri katerem igra tudi Martin Milec. Aktualni pokalni prvak je za proslavo odličnega dosežka včeraj pred domačimi gledalci razbil še Zadar, ki se je v Dalmacijo vrnil z visokim porazom 6:1. Brazilec Moises je prispeval kar tri zadetke, kljub temu pa je bil osrednji junak srečanja rezervist Goran Cvijanović, ki je v 85. minuti v slogu Mileta Ačimovića zadel kar s sredine igrišča, kar je bil tudi prvenec primorskega vezista v dresu Rijeke.

Dve zmagi je v minulem tednu nanizal tudi Iztok Kapušin, trener hrvaškega drugoligaša Bistre. Že med tednom so varovanci Brežičana v pokalnem tekmovanju v gosteh napolnili mrežo nižjeligaša Plitvice in se z izidom 1:7 prebili v šestnajstino finala. Visoka zmaga je dala krila nogometašem tudi za ligaško tekmovanje, kjer so morali Bistrani v uvodnih dveh krogih priznati premoč Gorici in Dugopolju, sicer najresnejšima kandidatoma za mesta na vrhu razpredelnice. Bistra je tokrat prvič zaigrala na domačem stadionu v Donji Bistri, za katerega so med tednom dobili licenco. Obračun si je ogledalo okrog 700 gledalcev, ki pa so lahko srečanje zapustili dobre volje, saj je zmaga ostala doma. Bistrani so v zaključku prvega polčasa povedli z uspešno izvedeno enajstmetrovko Petra Gavrića, zmago pa je v 87. minuti potril Filip Filipović in Bistrii zagotovil krstne tri drugoligaške točke. Fotogalerijo iz obračuna si lahko ogledate tukaj.

Velik skalp je minuli vikend uspel tudi Darku Milaniću, ki je s Sturmom gostoval pri aktualnem državnem in pokalnem prvaku. Salzburg, ki je med tednom iz rok izpustil možnost preboja v Ligo prvakov, se po novem neuspehu očitno še ni pobral, saj so Štajerci odlično odprli obračun in z dvema zadetkoma Stankovića v 14. minuti vodili že z dvema zadetkoma prednosti. Domači so se sicer pobrali še pred odhodom na odmor, ko je v 36. minuti znižal Kevin Kampl, v deseti minuti nadaljevanja pa je izid poravnal Soriano. Ko se je že zdelo, da so nogometaši Sturma zapravili lepo prednost, pa je v zadnji minuti rednega dela srečanja za veselje gostov poskrbel Djurićin in zadel za drugo letošnjo zmago črno-belih, ki so po sedmem krogu z osmimi točkami na četrtem mestu lestvice.

Razlogov za veselje še vedno nima Jože Podlogar, ki je s SAK izgubil še na peti zaporedni tekmi. Celovčani so tokrat gostovali pri vodilnem moštvu lige – Blau Weiß Linzu, sicer z zadetkom legendarnega Gorana Jolića povedli že v četrti minuti srečanja, a so so domači izid preobrnili še do zaključka prvega polčasa in v drugem le še potrdili zmago. SAK z ničlo ostaja prikovan na dno lestvice. Dve tekmi so minuli teden odigrali tudi varovanci trenerja Roberta Pevnika, ki je Legionowo v tretji poljski ligi najprej gostoval pri Stal Mielecu, kjer se je srečanje končalo brez zadetkov, med vikendom pa je moštvo izgubilo na pri Pruszkowu.

In še skok na Daljni vzhod. Marijan Pušnik je tokrat z Avispo gostoval pri Yokohami in izgubil prvič po petih tekmah brez poraza, v katerih je nanizal dve zmagi in tri neodločene izide. Gostje iz Fukuoke so možnosti za zmago zapravili že v prvem polčasu, ki so ga domačimi dobili z 2:0, v drugem polčasu zadetkov ni več bilo, Avispa pa je doživela deseti poraz v letošnji sezoni in po 29. krogu z 41 točkami zaseda deveto mesto. Tudi Tomaž Kavčič, ki že nekaj tednov deluje na Kitajskem, je tokrat ostal brez polnega izkupička, Qingdao Jonoon je gostoval v Pekingu, pri Baxyju, srečanje pa ni ponudilo zadetkov. Moštvo nekdanjega selektorja mlade izbrane vrste je tako prvič po treh zaporednih zmagah ostalo brez treh točk, a je še vedno v igri za napredovanje, saj na petem mestu za drugouvrščenim Shijiazhuangom zaostaja vsega pet točk.