Ta teden se je iz Slovenije v tujino preselil še en nogometni strokovnjak. Tomaž Kavčič je po šestih letih zapustil selektorski stolček mlade reprezentance in sprejel vlogo trenerja pri kitajskem drugoligašu Qingdao Jonoonu.

Izkušeni Ljubljančan je moštvo prvič vodil že v sredo, ko se je Qingdao v pokalnem tekmovanju pomeril z Hangzhoujem, dres katerega nosi Luka Žinko. Mreži se v rednem delu tekme nista zatresli, pri izvajanju enajstmetrovk pa so bili uspešnejši Kavčičevi varovanci, ki so se z zmago prebili v četrtfinale tekmovanja, kjer se bodo pomerili s še enim prvoligašem Henan Jianyejem. V soboto je Kavčiča čakal še prvi prvenstveni preizkus, v okviru 16. kroga je njegovo moštvo gostovalo pri Xinjiang Tianshan, s katerim se je razšlo z remijem 1:1. Qingdao trenutno zaseda sedmo mesto prvenstvene lestvice in za drugim mestom, ki še vodi med prvoligaše zaostaja že debelih deset točk.

Še vzhodneje od Kavčiča deluje Marijan Pušnik, ki pa tudi po 23. krogu ni imel razlogov za zadovoljstvo. Avispa je namreč izgubila še tretjič zapored in tako pokvarila odličen niz petih zaporednih zmag, s katerimi so se varovanci koroškega stratega pred tedni prebili vse do petega mesta. Moštvo iz Fukuoke je tokrat gostovalo pri Kyotu, ki je slavil s 3:1. Pušnikovo moštvo je sicer povedlo v 20. minuti, ko je lastnega vratarja premagal Ishibitsu in vse do 79. minute je kazalo, da bodo zmaga in tri točke odšle v Fukuoko. A nato se je ponovila zgodba z začetka sezone in ‘ose’ so ostale brez točk. V 79. minuti je najprej izenačil Sakai, dve minuti zatem je za vodstvo zadel Alessandro, preobrat pa je z zadetkom za 3:1 dokončal Oguro. Avispa je po porazu padla na deveto mesto, a so razlike še vedno majhne in so možni še precejšnji premiki navzgor in tudi navzdol.

Slabo je v novo sezono krenil tudi Darko Milanič, ki s Sturmom nikakor ne najde poti do konstantnejših pozitivnih izidov. Štajerci tudi po drugem krogu ostajajo brez točk, saj so po porazu pri novincu Altachu, v soboto orožje položili tudi pri salzburškem Grödigu, ki je slavil z 2:1. Obračun se je sicer dolgo razpletal po željah gostov, ki so z zadetkom Beichlerja povedli v 38. minuti in vodstvo držali vse do zadnjih minut, ko je v 81. minuti Djurić najprej zaposlil Correo, šest minut kasneje pa še Reyno in Grödig se je lahko pred domačimi gledalci veselil prve zmage v novi sezoni.

Zato pa povsem drugače na klopi Rijeki kaže Matjažu Keku, ki na petih uradnih tekmah letošnje sezone sploh še ni oddal točke. Po slavju v superpokalu in uvodni ligaški zmagi nad Zagrebom, so Rečani z dvema zmagama iz kvalifikacij Evropske lige izločili madžarski Ferencvaroš, na povratni tekmi je z zmago z 1:2 zadel tudi Miral Samardžić, na domači sceni pa so v Jadranskem derbiju brez večjih težav opravili še s splitskim Hajdukom, ki je na Kantridi padel s 4:2, glavni junak pa je bil s tremi zadetki Andrej Kramarić, ki je sodeloval tudi pri četrtem golu, pod katerega se je podpisal Anas Sharbini. Moštvo s Kvarnerja je odlično pričelo z novo sezono, že v četrtek pa jih čaka nov evropski obračun, v tretjem predkrogu Evropske lige jih čaka ferski Vikingur, ki je v drugem krogu kvalifikacij nekoliko presenetljivo izločil norveški Tromso.

Omeniti velja tudi visoko zmago moštva Saša Kolmana, selekcije South Melbourna do 20 let je v gosteh z 1:4 premagala Nortcote City, moštvo tolminskega trenerja pa je bero točk po 19 krogih povečalo na 23 točk. Od pokalnega tekmovanja pa se je na Poljskem z Legionovio poslovil Robert Pevnik, ki je moral v drugem krogu priznati premoč tretjeligaškemu Rozwóju iz Katovic.